NBA čempionato Rytų konferencijos finalo pirmosiose rungtynėse reguliariojo sezono nugalėtoja „Cleveland Cavaliers“ komanda, kuriai atstovauja Žydrūnas Ilgauskas, namuose 106:107 (33:19, 30:29, 19:30, 24:29) nusileido „Orlando Magic“ krepšininkams ir serijoje iki keturių pergalių atsilieka 0-1.

Po dviejų kėlinių Klivlendo klubas pirmavo 63:48, tačiau prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė jau tik keturi taškai 82:78. Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Magic“ laimėjo atkarpą 7:2 ir išsiveržė į priekį 85:84. Likus žaisti 25 sek., LeBrono Jameso dvitaškio su „bauda“ dviem taškais į priekį išsiveržė aikštės šeimininkai 106:104, tačiau pergalę „Magic“ ekipai išplėšė tritaškį likus 14 sek. iki finalo sirenos,pataikęs Rashardas Lewisas.

Per likusį laiką „Cavaliers“ žaidėjai porą kartų atakavo varžovų krepšį, bet Delontes Westo ir Mo Williamso metimai buvo netaiklūs.

Ž. Ilgauskas per 32 min. surinko 10 taškų (dvitaškiai 5/10, tritaškiai 0/1), atkovojo 10 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir 4 kartus prasižengė.

Pirmąją nesėkmę šio sezono atkrintamosiose varžybose patyrusioje „Cavaliers“ komandoje rezultatyviausiai žaidė L. Džeimsas. Naudingiausias šio sezono NBA žaidėjas per 41 min. pelnė net 49 taškus (dvitaškiai 17/24, tritaškiai 3/6, baudos 6/10), atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir blokavo 3 metimus. M. Williamsas surinko 17 taškų, Andersonas Varejao - 14, D. Westas pridėjo 11 taškų.

„Magic“ ekipai Dwightas Howardas pelnė 30 taškų ir atkovojo 13 kamuolių, R. Lewisas surinko 22 taškus, Hidayetas Turkoglu, 14 rez. perd. - 15, Mickaelis Pietrusas - 13, Raferis Alstonas (8 rez. perd.) - 11.

Šį sezoną „kavalieriai“ savo aikštėje pralaimėjo tik trečiąsias iš 46 žaistų rungtynių.

Antrosios rungtynės bus žaidžiamos penktadienį vėl Klivlende.