Vakar didžiausiame Turkijos mieste Stambule vykusiame UEFA taurės turnyro finale triumfavo Donecko „Šachtar“ futbolininkai, kurie po pratęsimo 2:1 parklupdė Brėmeno „Werderį“ ir pirmą kartą iškovojo prestižinį trofėjų.

Mačą aktyviau pradėjo ukrainiečiai, kurie 25 minutę pirmieji ir atidarė savo įvarčių sąskaitą: technišku smūgiu pasižymėjo po grubios gynėjų klaidos vienas prieš „Werderio“ vartininką Timą Wiesę iššokęs Luizas Adriano – 1:0.

Vis dėlto vokiečiai nepasidavė ir jau po dešimties minučių pateikė savo atsakymą: 35 min. Naldo paleido galingą baudos smūgį, o neužtikrintai sužaidęs „Šachtar“ vartų sargas Andrejus Piatovas nesugraibė kamuolio  ir šis suspurdėjo tinkle – 1:1.

Tiek per likusį pirmojo, tiek per antrojo kėlinio laiką žaidėjams įvarčių pasiekti nebepavyko ir vienuolikėms teko žaisti pratęsimą.

Jo metu, kaip ir per rungtynes, iniciatyvą priklausė Donecko „Šachtar“ ekipai. Ukrainiečių pastangos nenuėjo veltui ir buvo vainikuotos 97 minutę, kai po gražios kombinacijos savo komandą į priekį išvedė Jadsonas – 2:1.

Nors Vokietijos klubas nenuleido rankų ir bandė gelbėtis bei lyginti rezultatą, likusio pratęsimo laiko jiems nebeužteko. Praėjus 120 minučių finalinis teisėjo švilpukas paskelbė pelnytą „Šachtar“ pergalę rezultatu 2:1.

Ši pergalė Donecko komandai garantavo bilietą į pagrindines kitų metų UEFA Čempionų lygos varžybas.

Priminsime, kad nuo kito sezono UEFA taurės varžybos vadinsis jau Europos lyga.