„Lietuvos rytas“ – naujasis LKL čempionas!

Kauno sporto halėje vykusiose penktose LKL finalo rungtynėse Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubas rezultatu 82:70 (20:26, 28:13, 19:22, 15:9)  įveikė vietos „Žalgirį“, laimėjo seriją iki keturių pergalių rezultatu 4:1 ir po dvejų metų pertraukos ketvirtą kartą istorijoje tapo Lietuvos čempionu.

Rungtynes dvitaškiu pradėjo Marijonas Petravičius, tačiau žalgiriečiai atsakė keturių minučių spurtu 11:1 ir po Manto Kalniečio tolimo metimo bei Pauliaus Jankūno dvitaškio įgijo aštuonių taškų persvarą – 11:3. Nepaisant Rimo Kurtinaičio paprašytos minutės pertraukėlės M.Kalnietis netrukus pirmą kartą padidino aikštės šeimininkų pranašumą iki dviženklio – 13:3.

Tolimų Justo Sinicos ir Martyno Gecevičiaus metimu dėka likus žaisti keturias minutes iki ketvirčio pabaigos vilniečiams pavyko sumažinti deficitą iki penkių taškų (11:16), tačiau netrukus kauniečiai vėl atitrūko – 21:11. Kėlinio pabaigoje „Lietuvos rytui“ vėl pavyko šiek tiek priartėti, tačiau po pirmųjų dešimties minučių „Žalgiris“ priekyje – 26:20.

Antrąjį ketvirtį penkiais taškais iš eilės pradėjo Chuckas Eidsonas, kuris iki minimumo sumažino „Lietuvos ryto“ deficitą – 25:26. Negana to, sužaidus keturias minutes Donatas Zavackas tolimu metimu atstatė pusiausvyrą – 30:30. Įpusėjus ketvirčiui Ch.Eidsonas dėjimu iš viršaus pirmą kartą nuo pirmosios rungtynių minutės išvedė į priekį „Lietuvos ryto“ klubą (34:32) ir privertė Gintarą Krapiką prašyti minutės pertraukėlės.

Nepaisant žalgiriečių pasitarimo, likus žaisti tris minutes vilniečiai po Artūro Jomanto ir D.Zavacko metimų padidino savo pranašumą iki aštuonių taškų – 42:34. Nors žalgiriečiai sugebėjo atsakyti keturiais taškais iš eilės (38:42), „Lietuvos rytas“ netrukus susigrąžino aštuonių taškų pranašumą – 46:38. Ketvirtį šiek tiek sėkmingiau baigė svečiai, kurie įpusėjus rungtynėms priekyje – 48:39.

Trečiąjį kėlinį ir vėl sėkmingiau pradėjo svečiai, kurie po Mindaugo Lukauskio, M.Petravičiaus ir J.Sinicos metimų pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą - 53:39. Įpusėjus kėliniui po J.Sinicos tolimo metimo svečių pranašumas šoktelėjo iki aštuoniolikos taškų – 60:42. Netrukus „Žalgiris“ atsakė atkarpa 12:2 ir po D.Šalengos baudos metimu kauniečių deficitas vėl tapo vienženklis – 54:62. Kėlinio pabaigoje po D.Šalengos dar dviejų baudos metimų vilniečių persvara dar labiau aptirpo – 67:61.

Sausakimšos Kauno sporto halės palaikomi žalgiriečiai per beveik penkias kėlinio minutes sugebėjo pelnyti vos 2 taškus ir nors „Lietuvos ryto“ puolimas taip pat buvo ne ką geresnis, po Ch.Eidsono dvitaškio su pražanga vilniečiai susigrąžino dviženklį pranašumą – 74:63. Nors vienu metu „Lietuvos rytas“ buvo vėl įgijęs keturiolikos taškų persvarą (80:66), likus dviem minutėms žalgiriečiams pavyko šiek tiek priartėti – 70:80. Susitikimą „Lietuvos rytas“ laimėjo rezultatu 82:70 ir iškovojo penktąjį titulą šį sezoną.

Priminsime, kad pirmajame mače Kaune 94:84 stipresni buvo „Lietuvos ryto“ krepšininkai, antrajame Vilniuje – 100:58 taip pat vilniečiai, o štai trečioje akistatoje Kaune įspūdingą pergalę 110:84 šventė jau „Žalgirio“ vyrai. Jie buvo labai arti sėkmės ir ketvirtoje dvikovoje Vilniuje, tačiau joje dramatišką pergalę po pratęsimo 100:94 išplėšė šeimininkai.

Paskutinį kartą sostinės ekipa LKL aukso žiedus laimėjo 2005-2006 metų sezone, o pastaruosius dvejus metus madas diktavo „Žalgiris“.

„Žalgiris“: D.Šalenga 23 (trit. 2/7, 6 atk. kam., 7 išprov. praž.), P.Jankūnas 15 (dvit. 7/8, 9 atk. kam.), J.Mačiulis 14 (trit. 2/2), M.Kalnietis 9 (5 rez. perd.), E.Žukauskas 4, Ž.Janavičius ir A.Milaknis - po 2, T.Klimavičius 1.

„Lietuvos rytas“: M.Petravičius 17 (7 atk. kam.), D.Zavackas 15 (7 atk. kam.), Ch.Eidsonas 14 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), M.Bjelica ir J.Sinica - po 9, M.Lukauskis 6, A.Jomantas 5, S.Babrauskas 4, M.Gecevičius 2.