Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionato bronzos medalius iškovojo Šiaulių „Šiauliai“, „mažojo“ finalo lemiamose, penktosiose, rungtynėse penktadienį namuose 80:73 (19:21, 20:23, 20:12, 21:17) įveikę Klaipėdos „Neptūną“ ir laimėję seriją iki trijų pergalių 3-2.

„Šiaulių“ komanda Lietuvos pirmenybių bronzą iškovojo šeštus metus iš eilės bei aštuntąjį kartą klubo istorijoje. Šiauliečiai buvo treti 2000, 2001, 2004, 2005, 2006, 2007 ir 2008 metais.

„Šiaulių“ komandai Stefonas Hana (Stefhon Hannah) pelnė 21 tašką, Andrius Šležas ir Saulius Kuzminskas (7 atkovoti kamuoliai) pridėjo po 14 taškų.

„Neptūno“ gretose Valdas Vasylius surinko 26 taškus, Arvydas Eitutavičius - 19, Mindaugas Mažeika - 10.

Susitikimo pradžioje Klaipėdos ekipa pirmavo 7:2, tačiau šiauliečiai pasivijo varžovus 10:10 ir iki kėlinio pabaigos kova vyko taškas į tašką. Po pirmųjų 10 min. dviejų taškų pranašumą turėjo svečiai 21:19.

Antrajame ketvirtyje „Neptūnas“ vėl pabandė atitrūkti. Sužaidus 3 min. 30 sek., klaipėdiečių persvara siekė septynis taškus 30:23, o po A. Eitutavičiaus tritaškio padidėjo iki aštuonių taškų 33:25. „Šiauliai“ po taiklaus tolimo Gintaro Kadžiulio metimo sumažino atsilikimą dviejų taškų 31:33. „Neptūnas“ vėl šiek tiek nutolo 40:33 ir iki ilgosios pertraukos išsaugojo penkių taškų pranašumą 44:39.

Trečiajame kėlinyje sužaidus 3 min. 40 sek., „Šiaulių“ gynėjas Gediminas Maceina dviem baudų metimais išlygino rezultatą 49:49, o likus 2 min. 50 sek. iki ketvirčio pabaigos, A. Šležas persvėrė rezultatą aikštės šeimininkų naudai 54:51. Prieš lemiamas 10 min. „Šiauliai“ pirmavo 59:56.

Ketvirtąjį kėlinį šeimininkai pradėjo spurtu 6:2 ir padidino savo pranašumą iki septynių taškų 65:58. Likus žaisti 3 min. 43 sek., V. Vasylius vėl išvedė „Neptūną“ į priekį 66:65. S. Hana pataikė tritaškį (68:66), bet A. Eitutavičius dviem baudų metimais išlygino rezultatą. „Šiaulius“ į priekį vedęs S. Hana pelnė keturis taškus iš eilės ir, likus 1 min. 47 sek., šeimininkai įgijo keturių taškų pranašumą 72:68. Prie baudų metimo linijos stojęs V. Vasylius sumažino skirtumą per pusę, bet, likus 47 sek., po S. Hanos dvitaškio komandas vėl skyrė keturi taškai. Svečiams nepavyko surengti rezultatyvios atakos ir, taupydami laiką, jie buvo priversti prasižengti. G. Kadžiulis pataikė abi „baudas“ (76:70). A. Eitutavičius atsakė tritaškiu ir „Neptūnas“, likus žaisti 10 sek., vėl prasižengė. Prie baudų metimo linijos stojęs S. Hana metė taikliai, sužlugdydamas Klaipėdos komandos viltis pasipuošti LKL bronzos medaliais.

Dar nesibaigus mačui, į aikštę pasveikinti „Šiaulių“ krepšininkų išbėgo sirgalius. Jį iš aikštės išvedė apsaugos darbuotojai.

Pirmuosius du „mažojo“ finalo serijos mačus Šiaulių klubas laimėjo po pratęsimų vienodais rezultatais 101:93, tačiau trečiosiose ir ketvirtosiose rungtynėse pergales išplėšė „Neptūnas“ - 95:90 ir 78:75.