Vieną įspūdingiausių pergalių per visą Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalų istoriją iškovojo Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa. Vilniečiai antrosiose finalo serijos rungtynėse namuose net 100:58 (20:22, 32:11, 26:10, 22:15) sutriuškino beviltiškai rungtyniavusį Kauno „Žalgirį“ ir serijoje iki keturių pergalių pirmauja 2:0.

Prieš rungtynes „Siemens“ arenoje sugedo švieslentė, todėl mačas buvo pradėtas 15 minučių vėliau, o krepšininkams teko žaisti sudėtingomis sąlygomis - švieslentė rodė tik bendrą kėlinio laiką.

Rungtynės prasidėjo dar vienu Chucko Eidsono solo pasirodymu. Po septynių iš eilės amerikiečio taškų bei Artūro Jomanto dvitaškio „Lietuvos ryto“ persvara sužaidus dvi minutes jau pasiekė septynis taškus - 9:2. Nors Pauliaus Jankūno tritaškio bei šešių iš eilės Jono Mačiulio taškų „Žalgiriui“ pavyko priartėti (11:12), aikštės šeimininkai netrukus vėl atitolo - 16:11. Po Žygimanto Janavičiaus tolimo metimo likus žaisti dvi minutes iki pirmojo ketvirčio pabaigos svečiams pavyko atstatyti pusiausvyrą - 16:16. Negana to, J.Mačiulis dvitaškiu netrukus pirmą kartą šiose rungtynėse išvedė į priekį kauniečius - 18:16. Kėlinio pabaigoje Ch.Eidsonas pataikė du baudų metimus (20:19), tačiau aidint sirenai Dainius Šalenga pelnė tris taškus ir po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ priekyje - 22:20.

Antrąjį ketvirtį penkiais taškais be atsako pradėjo kauniečiai, kurie po Eurelijaus Žukausko dėjimo padidino savo pranašumą iki septynių taškų - 27:20. Sužaidus penkias minutes penkis taškus vienos atakos metu pelnė A.Jomantas, du tolimus metimus pridėjo Martynas Gecevičius ir „Lietuvos rytas“ vėl persvėrė rezultatą savo naudai - 32:29. Netrukus vilniečiai pelnė dar septynis taškus iš eilės ir po Mindaugo Lukauskio tritaškio likus žaisti tris minutes iki didžiosios pertraukos aikštės šeimininkų persvara pirmą kartą tapo dviženklė - 39:29. Kėlinio pabaigoje „Lietuvos rytas“ laimėjo dar vieną atkarpą 13:4 ir įpusėjus susitikimui „Žalgirio“ deficitas jau siekia devyniolika taškų - 33:52.

Trečiąjį ketvirtį „Lietuvos rytas“ vėl pradėjo spurtu 12:1 ir sužaidus penkias minutes „Lietuvos ryto“ pranašumas pasiekė trisdešimties taškų ribą - 64:34. Per likusį laiką vilniečiai toliau smaginosi aikštelėje, o „Žalgiris“ grimzdo į vis didesnę duobę. Po trijų ketvirčių „Lietuvos rytas“ jau turėjo milžinišką persvarą - 78:43.

Paskutinis kėlinys tebuvo formalumas. Nors vilniečių gretose žaidė krepšininkai, kurie nuo atsarginių žaidėjų suolo pakylą tik epizodiškai, skirtumas ir toliau augo „Lietuvos ryto“ naudai. Po keturių iš eilės Michailo Anisimovo taškų vilniečių persvara jau viršijo sunkiai įsivaizduojamą keturiasdešimties taškų ribą - 90:49. Per likusį laiką aikštelėje niekas nepakito ir „Lietuvos rytas“ iškovojo įspūdingą pergalę rezultatu 100:58.