Lietuvos krepšinio lygos (LKL) „mažojo“ finalo pirmosiose rungtynėse pirmadienį Šiaulių „Šiauliai“ namuose po pratęsimo 101:93 (20:24, 22:13, 24:27, 19:21; 16:8) įveikė Klaipėdos „Neptūną“ ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

“Šiauliams“ Andrius Šležas pelnė 23 taškus ir po krepšiais sugriebė 6 kamuolius, Gintaras Kadžiulis (7 rezultatyvūs perdavimai) ir Virginijus Praškevičius (10 atk. kam.) surinko po 15 taškų, Vaidotas Pridotkas - 13, Stefonas Hana (Stefhon Hannah, 7 rez. perd.) ir Saulius Kuzminskas pridėjo po 10 taškų.

Klaipėdos ekipai Arvydas Eitutavičius (6 rez. perd.) pelnė 27 taškus, Valdas Vasylius - 22, Paulius Morkeliūnas (12 atk. kam.) - 17, Deivido Gailiaus sąskaitoje - 10 taškų.

Rungtynes sėkmingiau pradėję Klaipėdos klubo krepšininkai pirmavo visą pirmąjį kėlinį. Sužaidus šiek tiek daugiau nei 6 min., „Neptūno“ persvara siekė 10 taškų 19:9, bet iki ketvirčio pabaigos „Šiauliai“ sumažino atsilikimą iki keturių taškų 20:24, o iki ilgosios pertraukos likus 2 min. 10 sek., pirmąjį kartą išsiveržė į priekį 38:37. Po dviejų kėlinių aikštės šeimininkai pirmavo 42:37.

Antrojoje rungtynių pusėje sužaidus 3 min., „Neptūnas“ vėl persvėrė rezultatą savo naudai 47:46, o, likus maždaug 4 min. iki trečiojo ketvirčio pabaigos, padidino pranašumą iki 10 taškų 58:48. „Šiauliai“ laimėjo atkarpą 12:1 ir, prasidėjus priešpaskutinei kėlinio minutei išsiveržė į priekį 60:59, o po 30 žaidimo minučių pirmavo 66:64.

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui, Šiaulių krepšininkai pirmavo 80:72. Likus 1 min. 30 sek., skirtumas sumažėjo iki minimumo 83:82, o netrukus du baudų pataikęs A. Eitutavičius išvedė svečius į priekį 84:83. Prie baudų metimo linijos stojęs V. Praškevičius sugrąžino pranašumą šiauliečiams, o, likus 39 sek., „Neptūno“ žaidėjas Marius Kasiulevičius pataikė tik vieną „baudą“ ir išlygino rezultatą 85:85. Per likusį ketvirčio laiką nei vienai komandai nepavyko pelnyti taškų ir teko žaisti papildomas 5 min.

Pratęsimo pradžioje kova vyko taškas į tašką, tačiau, likus 1 min. 38 sek. iki pratęsimo pabaigos, keturis taškus iš eilės pelnęs A. Šležas padidino šeimininkų turimą persvarą iki septynių taškų 96:89. Per likusį laiką „Neptūnui“ nepavyko panaikinti atsilikimo ir pirmąją pergalę serijoje šventė „Šiauliai“.

Antrosios rungtynės bus žaidžiamos ketvirtadienį Klaipėdoje.