Tartu mieste (Estijoje) vykusiose pirmosiose SEB Baltijos krepšinio lygos (BBL) „Elito“ diviziono pusfinalio rungtynėse Vilniaus „Lietuvos rytas“ 85:76 (22:12, 28:21, 19:23,16:20) nugalėjo Rygos ASK ekipą ir pateko į turnyro finalą.

Rungtynes abi komandos pradėjo labai nerezultatyviai. Sužaidus tris minutes vilniečiai turėjo minimalią persvarą – 3:2. Abi komandos ir toliau didesnį dėmesį skyrė gynybai, todėl rezultatas augo lėtai. Įpusėjus kėliniui po Artūro Jomanto ir Milko Bjelicos metimų „Lietuvos ryto“ pranašumas pasiekė penkis taškus – 10:5.

Likus žaisti pusantros minutės iki pirmojo ketvirčio pabaigos M.Bjelica pataikė du baudų metimus, netrukus pridėjo dvitaškį, Justas Sinica pataikė iš toli ir „Lietuvos rytas“ gerokai atitrūko – 22:10. Nors Ernestui Kalvei pavyko dvitaškiu šiek tiek sumažinti ASK deficitą, po pirmųjų dešimties minučių „Lietuvos rytas“ priekyje dviženkle persvara – 22:12.

Antrajame kėlinyje sužaidus keturias minutes septynis taškus iš eilės pelnė Mindaugas Lukauskis, dvitaškį pridėjo Marijonas Petravičius. Laimėję trijų minučių atkarpą 11:5, „Lietuvos ryto“ krepšininkai įgijo solidžią persvarą – 39:23. ASK klubui šiek tiek atsitiesti padėjo Mariaus Runkausko tolimas metimas, po kurio Latvijos ekipos deficitas sumažėjo iki dvylikos taškų – 33:45. Per likusį laiką du baudų metimus pataikė Lukas Brazdauskis, o aidint antrojo ketvirčio pabaigą skelbiančiai sirenai tritaškį pridėjo Stepas Babrauskas50:33.

Trečiąjį ketvirtį ASK pradėjo spurtu 6:0 ir „Lietuvos ryto“ pranašumas sumažėjo iki vienuolikos taškų – 50:39. Visgi netrukus jau vilniečiai laimėjo atkarpą 7:0 ir atstatė aštuoniolikos taškų persvarą – 57:39. Įpusėjus ketvirčiui Aigaras Vitolas pataikė iš toli ir ASK po labai ilgos pertraukos sumažino deficitą iki vienženklio – 48:57. A.Vitolo ir M.Runkausko vedino ASK krepšininkai netrukus dar labiau priartėjo (53:60), S.Babrausko ir M.Bjelicos metimai leido vilniečiams susigrąžinti dviženklį pranašumą – 64:53. Per likusį laiką vilniečiams pavyko šiek tiek padidinti savo persvarą, kuri po trijų ketvirčių siekė trylika taškų – 69:56.

Didžiąją ketvirtojo kėlinuko dalį dviženklę persvarą turėjo „Lietuvos ryto“ krepšininkai, bet likus žaisti 2 minutes, po E.Kalves baudos metimų, ASK priartėjo iki – 73:82. Dar po minutes E.Kalvės dvitaškis sumažino Latvijos klubo deficitą iki 8 taškų – 76:84, tačiau tai buvo viskas ką latviams pavyko padaryti šiame mače. Vilniečiai sėkmingai išsaugojo persvarą ir užtikrintai laimėjo rungtynes. Galutinis rezultatas – 85:76.

A.Mažutis per 38 minutes pelnė 14 taškų (3/5 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 2/4 baudos metimai), atkovojo 6 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus suklydo bei buvo trečias pagal rezultatyvumą savo klubo gretose.

M.Runkausas per 27 žaidimo minutes įmetė 16 taškų (4/5 dvitaškiai, 2/6 tritaškiai, 2/2 baudos metimai), sugriebė 3 bei perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, padarė 4 klaidas ir buvo antras pagal rezultatyvumą savo ekipoje.

„Lietuvos rytas“: Milko Bjelica 19 (7/7 dvitaškiai), Marijonas Petravičius 12, Artūras Jomantas 11 taškų.

ASK: Ernestas Kalve 20 (9 atk. kam), M.Runkauskas 16, A.Mažutis 14, Aigaras Vitolas 11 taškų.