Turine vykusiame pirmajame Europos taurės turnyro ketvirtfinalio susitikime užfiksuota sensacija. Vršaco „Hemofarm“ ekipa rezultatu 93:85 (20:18, 25:23, 25:19, 23:25) palaužė du lietuvius savo gretose turintį Maskvos „Dinamo“ klubą ir prasibrovė į turnyro pusfinalį.

Pirmieji taškus pelnė pelnė „Dinamo“ ekipos krepšininkai (2:0), tačiau jau kitos atakos metu „Hemofarm“ klubo aukštaūgis B.Marjanovičius atsakė įspūdingu dėjimu iš viršaus (2:2). Po pirmųjų trijų minučių rezultatas tebebuvo lygus (6:6). Po kelių akimirkų R.Javtokas taikliu tolimu metimu išvedė „Dinamo“ ekipą į priekį (9:8).

7-ąją mačo minutę R.Javtokas įspūdingai blokavo varžovo metimą, tačiau kitos atakos metu B.Marjanovičius įkalė dar vieną galingą dėjimą. Už poros atakų B.Marjanovičius padarė tai dar kartą. Paskutinę kėlinuko sekundę D.Lavrinovičiaus paleistas tritaškis buvo netaiklus ir „Hemofarm“ komanda išsilaikė priekyje (20:18).

Antrojo kėlinuko pradžioje serbams pavyko įgyti apčiuopiamą 6 taškų persvarą (26:20). Netrukus „Hemofarm“ klubo persvara kelis kartus pasiekė 9 taškų ribą (36:27). Per pirmąsias penkiolika minučių „Dinamo“ ekipa atrodė pakankamai prastai - Rusijos klubo žaidėjai dažnai vėlavo gynyboje, o puolime priimami sprendimai dažniausiai nepasiteisindavo.

„Dinamo“ komandos nuotaika kur kas pagerėjo po įspūdingo D.Lavrinovičius dėjimo su pražanga, tačiau rusai vis dar atsiliko 5 taškais (31:36). Per likusį ketvirčio laiką „Dinamo“ ekipai nepavyko pasivyti varžovų, o „Hemofarm“ komanda išlaikė 4 taškų pranašumą (45:41).

Po ilgosios pertraukos „Dinamo“ klubas pradėjo žaisti kur kas aktyviau ir 24-ąją minutę išlygino rezultatą (51:51). Jau kai atrodė, kad rusai perims iniciatyvą, serbai pelnė 6 taškus iš eilės ir vėl kiek atitrūko (57:51). Dar po kelių akimirkų komandas vėl skyrė 9 taškai (62:53).

28-ąją mačo minutę po N.Joksimovičiaus taiklaus baudos metimo „Hemofarm“ klubas pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą (65:55). Paskutinėmis kėlinuko sekundėmis B.Chase'as „Dinamo“ ekipai pelnė tris taškus (60:67), tačiau per likusias kelias akimirkas serbai spėjo atsakyti tuo pačiu (70:60).

Lemiamo kėlinuko pradžioje buvo matomas įprastas vaizdas – „Hemofarm“ ekipa stengėsi žaisti aktyviai bei greitai, tuo tarpu „Dinamo“ klubo žaidėjai per didelio aktyvumo nedemonstravo. Didžiąją ketvirtojo kėlinuko dalį komandas skyrė dviženklis taškų skirtumas.

Į lemiamą šturmą „Dinamo“ komanda kilo 36-ąją minutę. Po kelių sėkmingų epizodų puolime rusai varžovų persvarą sumažino iki 5 taškų (74:79). Dar po minutės B.Chasesas smeigė tritaškį ir komandas skyrė tik 2 taškai (81:79). Visgi „Dinamo“ ekipa per kelias sekundes į savo krepšį praleido 6 taškus ir vėl išleido iš rankų šansus pasivyti serbus (87:79). Per paskutines dvi minutes „Dinamo“ klubui sukurti stebuklo nepavyko ir „Hemofarm“ ekipa šventė pergalę.

Darjušas Lavrinovičius 20 minučių pelnė 6 taškus (1/3 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 4/4 baudos metimai), atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius ir kartą suklydo.

Robertas Javtokas per 36 žaidimo minutes įmetė 12 taškų (6/8 dvitaškiai), atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir blokavo 2 varžovų metimus.

„Dinamo“: Travisas Hansenas ir Brianas Chase'as (5/8 tritaškiai) po 19, Boštjanas Nachabras 15, R.Javtokas ir Sergejus Bykovas po 12 taškų.

„Hemofarm“: Bojanas Krstovičius 16, Nebojša Jokšimovičius 15, Miljanas Pavkovičius ir Bobanas Marjanovičius po 12, Martonas Baderis 10 taškų.