Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionais vėl tapo Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ekipa, kuri Vilniuje vykusiose finalo rungtynėse rezultatu 78:72 (26:21, 12:20, 25:13, 15:18) įveikė Šiaulių universiteto (ŠU) krepšininkus.

Naudingiausiu rungtynių žaidėju buvo išrinktas VDU ekipos puolėjas Paulius Jankūnas.

Žalgirietišku penketu rungtynes pradėję VDU krepšininkai atitrūkti nesugebėjo. Viso kėlinuko metu vyko atkakli kova taškas į tašką. Kauniečius į priekį vedė net penkiais dėjimais žiūrovus pradžiuginęs Povilas Butkevičius. VDU sėkmingiau sužaidė pirmojo kėlinio pabaigą ir po dešimties minučių turi penkių taškų persvarą - 26:21.

Antrajame kėlinyje po puikaus Jono Mačiulio perdavimo ir Manto Kalniečio dėjimo nenusileidus ant žemės VDU persvara pasiekė devynis taškus - 34:25. ŠU ekipa nebuvo linkusi pasiduoti, surengė spurtą 10:2 ir šiauliečių deficitas numažėjo iki minimumo - 35:36. Baigiantis ketvirčiui ŠU sugebėjo persverti rezultatą ir įpusėjus susitikimui šiauliečiai priekyje - 41:38.

Po didžiosios pertraukos VDU greitai susigrąžino iniciatyvą ir išsiveržė į priekį. Vėl žalgirietišku penketu žaidę kauniečiai, daugiausiai Pauliaus Jankūno pastangomis, likus žaisti tris minutes pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą - 58:48. Iškart po to penktąją pražangą "užsidirbo" J.Mačiulis. Tuo pasinaudoję šiauliečiai šiek tiek priartėjo, tačiau po trijų ketvirčių VDU priekyje - 63:54.

Ketvirtajame kėlinyje VDU visą laiką buvo priekyje. Įpusėjus ketvirčiui šiauliečiams buvo pavykę priartėti (66:70), tačiau VDU netrukus vėl atitrūko - 74:67. Po Mindaugo Kuzminsko dvitaškio su pražanga VDU persvara vėl aptirpo - 74:70. Likus žaisti minutę Povilas Butkevičius prasižengė penktąjį kartą, o baudų metimus tiksliai realizavę šiauliečiai dar kartą sumažino deficitą iki keturių taškų - 72:76. Apsigynę ŠU krepšininkai galėjo dar labiau priartėti, tačiau M.Kuzminsko tritaškis tikslo nepasiekė, o VDU pergalę baudų metimais įtvirtino Žygimantas Janavičius - 78:72.

„Lenkiu galvą prieš varžovus, kurie žaidė nuostabiai. Nesitikėjau, jog bus toks susidomėjimas ir tokios atkaklios rungtynės“,- po finalo sakė VDU krepšininkas Mantas Kalnietis.

„Kovėmės iš visų jėgų, tačiau ką nors pakeisti rungtynių pabaigoje buvo sunku. Varžovas stipresnis visa galva“,- tvirtino ŠU krepšininkas M.Kuzminskas.

VDU: P.Jankūnas 25, P.Butkevičius ir M.Kalnietis - po 16.

ŠU: Ž.Petraitis 22, M.Kuzminskas 20, G.Jakštas 18.