Šarūnas Mažeika/BFL nuotr.

Lietuvos socialdemokratų partijoje (LSDP) toliau aštrėja kova dėl valdžios. Organizacijos užkulisiuose vyksta arši konkurencija ne tik dėl partijos ir dėl Vilniaus skyriaus pirmininko posto. Susigrumta ir dėl finansų bei kadrų politikos kontrolės.

Į pirmininkus – keli kandidatai

Kovo 7 d. įvyksiančiame LSDP suvažiavime bus renkamas pirmininkas, apsispręsta dėl partijos pozicijos prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose. 

Kaip jau skelbta, į LSDP lyderio poziciją, be dabartinio jos pirmininko ir buvusio premjero Gedimino Kirkilo, pretenduoja dar Zigmantas Balčytis.

„Balsas.lt“ duomenimis, pastarosiomis savaitėmis vyksta gausybė neformalių susitikimų, kuriuose įvairių kandidatų rėmėjai mėgina derinti pozicijas. Viena iš intrigų – buvusių (iki partijų susijungimo) socialdemokratų ir „eldedepistų“ (atėjusiųjų iš buvusios Lietuvos komunistų partijos) kova. Socialdemokratinis sparnas, sutikus kandidatuoti buvusiam susisiekimo ministrui Algirdui Butkevičiui, mano turįs teorinį šansą perimti valdžią partijoje. Iš Lietuvos demokratinės darbo partijos (LDDP) atėję komunistai, kurie dominuoja nuo pat organizacijų susijungimo, nėra apsisprendę, ką būtent parems. Minimi frakcijos Seime seniūnas Zigmantas Balčytis bei Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Paluckas. Tiesa, „tikrųjų“ socialdemokratų planus, kaip teigiama, jaukia atkaklus Vytenio Povilo Andriukaičio siekis balotiruotis į šią poziciją, galintis suskaldyti „sukilėlių“ balsus.

REKLAMA

Iš minimų kandidatų mažiausiai tikėtinas yra G. Palucko variantas, nes jis, ko gero, bus linkęs tenkintis pretenzijomis į partijos Vilniaus skyriaus vadovo krėslą. Čia jo konkurentais greičiausiai būtų Juozas Olekas ir Romas Adomavičius. G. Paluckas laikomas žmogumi, turinčiu „tvirtą užnugarį“ ir partijoje, ir už jos ribų. Net tai, kad LSDP Vilniaus miesto taryboje turi vos kelias vietas, netrukdė jaunam direktoriui ignoruoti sostinės politinės valdžios reikalavimus ir toliau remti „Vilniaus – Europos kultūros sostinės 2009“ (VEKS) administraciją bei jos abejotinos vertės projektus.

Savo išplatintame pranešime „LSDP Vilniaus skyrius - 2009“ G. Paluckas reikalauja daugiau viešumo ir atvirumo partijoje, kalba apie skyriaus vadovybės ir narių susvetimėjimą, siūlo diegti naujus organizavimo principus. Taip pat pretendentas reikalauja užmegzti ryšius su kitomis kairiosiomis organizacijomis - Lietuvos socialdemokratų sąjunga, profsąjungomis ir pan.

Algirdo Mykolo Brazausko kumštis

Partijos patriarchas ir ilgametis lyderis A. M. Brazauskas, šiame žaidime, kaip manoma, remia Zigmanto Balčyčio kandidatūrą. Pastarajam tapti premjeru, kai iš pareigų pasitraukė A. M. Brazauskas, kartą jau sutrukdyta intriguojančiomis aplinkybėmis.


Rašyti komentarą...
p
partizanas
2009-02-10 14:29:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
visa sita komunistu gauja bus sumesta i cype uz lietuviu tautos naikinima o turtas konfiskuotas...
Atsakyti
0

a
apsiskaites ir viska zinantis
2009-02-10 14:38:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Valdzia yra mafija ar kaip rusai sako vor v zakone ,arba kaip AMB sako vsio zakono.
Atsakyti
0

z
zmogus
2009-02-10 14:41:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kada bus isviesinti konservatoriu nusikaltimai pries visuomene.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (21)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų