Be savo lyderio Jono Mačiulio žaidęs Kauno „Žalgiris“ nerado jokių argumentų prieš Talino „Kalev/Cramo“ krepšininkus – mūsiškiai Estijoje buvo sutrypti net 57:84 (15:26, 12:23, 12:13, 18:22) ir patyrė penktąją nesėkmę SEB Baltijos krepšinio lygoje.

Pralaimėjimas gana smarkiai komplikavo „Žalgirio“ situaciją BBL Elito divizione, nes 3-6 vietas užėmusioms komandoms dar teks kovoti atkrintamosiose varžybose, o pirmąsias dvi pozicijas užėmę klubai iškart keliaus į finalo ketverto turnyrą.

Rungtynės prasidėjo apylygiai, ekipos keitėsi atakomis ir nė viena nenuskubėjo į priekį. Tačiau Talino krepšininkai spurtavo 12:2 ir įgijo dviženklį skirtumą 20:10. A.Milaknis buvo nubaustas nesportine pražanga, tačiau šeimininkams nepavyko dar labiau padidinti persvaros. A.Milaknis pataikė tritaškį, tačiau J.Linehanas atsakė dviem tolimais metimais ir padidino Estijos komandos pranašumą iki 13 taškų - 26:13. Po pirmojo kėlinuko rezultatas buvo 15:26.

Antrajame kėlinuke kauniečių situacija tik prastėjo. „Kalev/Cramo“ krepšininkai pradėjo kėlinuką spurtu 14:2 ir antrojo ketvirčio viduryje jau turėjo nepadorią persvarą 40:17. „Žalgiriui“ nesisekė nei pulti varžovų krepšio, nei ginti savojo. Šeimininkai išlaikė didžiulį skirtumą iki didžiosios pertraukos ir ilsėtis išėjo pirmaudami 49:27.

Po didžiosios pertraukos situacija nė kiek nesikeitė. Estijos krepšininkai tvirtai kontroliavo žaidimą ir neleido kauniečiams mažinti skirtumo. Po trijų kėlinukų „Žalgiris“ ir toliau triuškinamai atsilikinėjo 39:62.

Ketvirtasis kėlinukas tebuvo formalumas. Užtikrintai žaidę ir sėkmingai krepšį atakavę estai didino skirtumą ir vienu metu turėjo net 36 taškų persvarą - 82:46. Tačiau dvikovos pabaigoje prasivežimą su pražanga užbaigė Š.Vasiliauskas, tritaškį pridėjo A.Milaknis ir skirtumas šiek tiek aptirpo - 52:82. Vis dėlto išvengti triuškinančio pralaimėjimo kauniečiams nepavyko. Jie turėjo pripažinti šeimininkų pergalę 84:57.