SEB Baltijos krepšinio lygos (BBL) Elito diviziono lyderis Vilniaus „Lietuvos rytas“ iškovojo tryliktąją pergalę, Latvijoje rezultatu 79:68 (19:13, 24:20, 19:14, 17:21) nugalėjęs Rygos „Barons/LMT“ komandą (5/9).

Nors pirmąjį kėlinuką sėkmingiau pradėjo šeimininkai, kurie spurtavo 7:2, vilniečiai pamažu mažino deficitą ir ketvirčio viduryje rezultatas tapo lygus - 7:7. Aštuntąją susitikimo minutę S.Babrausko baudos metimai išvedė vilniečius į priekį (11:10), o po pirmojo kėlinuko Lietuvos ekipa pirmavo 19:13.

Antrojo kėlinuko pradžioje vilniečiai spurtavo 6:0 ir įgijo dviženklį pranašumą 25:13. Sėkmingai atakavę „Lietuvos ryto“ žaidėjai buvo padidinę persvarą iki 16 taškų (35:19, 37:21), bet sėkmingiau kėlinuko pabaigą sužaidę latviai laimėjo atkarpą 7:2 ir sušvelnino atsilikimą iki 10 taškų - 33:43.

Po didžiosios pertraukos latviai ir toliau neleido vilniečiams įsibėgėti, tačiau J.Sinicos, A.Jomanto ir D.Zavacko tritaškiai grąžino „Lietuvos rytui“ įtikinamą persvarą - 59:43. Vilniaus klubo persvara buvo padidėjusi ir iki 17 taškų, tačiau po trijų kėlinukų "Lietuvos rytas" pirmavo 62:47.

Paskutiniame kėlinuke „Barons“ krepšininkai baltos vėliavos nekėlė. K.Berzins ir U.Vilums pastangomis šeimininkai spurtavo 12:2 ir likus 6 minutėms priartėjo per 6 taškus - 61:67. Tačiau „Lietuvos rytas“ pozicijų neužleido. Sėkmingai žaidęs A.Jomantas įmetė tritaškį ir dvitaškį bei vilniečių persvara vėl padidėjo (74:61).

Pirmojo rato dvikovoje Vilniuje sudėtingą pergalę 95:85 šventė „Lietuvos rytas“.

„Barons“: T.Abernethy 15 (6 atk.kam., 4 rez.perd.), U.Vilums 14, D.Adomaitis, K.Berzins (8 atk.kam.) ir A.Škėle - po 12.

„Lietuvos rytas“: A.Jomantas 17 (6 atk.kam.), M.Bjelica 16 (6 atk.kam.), M.Petravičius 14, D.Zavackas 8, M.Lukauskis 7, J.Sinica 5, S.Babrauskas 4, Ch.Eidsonas 3 (4 rez.perd.), M.Gecevičius ir E.Dainys - po 2, M.Prekevičius 1 (5 rez.perd.).