SEB Baltijos krepšinio lygos (BBL) čempionų titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ namuose rezultatu 81:70 (24:18, 18:14, 22:22, 17:16) nugalėjo Donaldo Kairio vadovaujamą Rygos ASK klubą.

Susitiko pradžioje geriau sekėsi kauniečiams, kurie po Artūro Milaknio tritaškio bei Pauliaus Jankūno dvitaškio išsiveržė į priekį (5:0). Netrukus ASK klubas, kuris dažniausiai atakuodavo iš toli, kiek priartėjo, bet po keletos „Žalgirio“ ekipos reidų link krepšio atotrūkis tarp komandų buvo 6 taškai (20:14). Puikiai rungtyniavo Kauno klubo aukštaūgis P.Jankūnas, kuris per pirmąsias 8 minutes pelnė 13 taškų. Po pirmojo kėlinuko „Žalgiris“ vis dar pirmavo 6 taškais (24:18).

Antrojo ketvirčio pirmosiomis minutėmis kauniečiai po Manto Kalniečio prasiveržimo įgijo dviženklį pranašumą (33:23). Vėliau „Žalgirio“ persvara buvo dar padidėjusi, tačiau Latvijos klubą vis gelbėjo taiklūs tolimi metimai (31:40). ASK ekipą į priekį vedė tuo metu 12 taškų pelnęs Sandis Valteris, bet latvis taip pat dažnai klydo (4 kl.). Prieš ilgąją pertrauką „Žalgiris“ pirmavo 10 taškų (42:32).

Pailsėję "Žalgirio" krepšininkai dar padidino rungtynių tempą ir pirmosiomis trečiojo kėlinuko minutėmis savo persvarą padidino iki 15 taškų. Dar vėliau ji padidėjo iki 18 taškų (54:36). Netrukus ASK ekipa atsigavo ir ėmė mažinti atotrūkį. Po Uvio Helmanio tritaškio skirtumas tarp komandų sumažėjo iki 10 taškų (62:52).

Nepaisant saugios "Žalgirio" persvaros, lemiamame ketvirtyje užvirė atkakli kova. Svečiai iš Latvijos nepasidavė ir 37-ąją mačo minutę komandas skyrė 9 taškai (75:66). Visgi per likusį laiką kauniečiai žaidė drausmingai ir pergalės iš rankų nepaleido (81:70).

Pirmojo rato dvikovoje Rygoje pranašesni buvo ASK krepšininkai, laimėje dvikovą 88:70.