LKF taurės finale – „Žalgiris“ ir „Lietuvos rytas“

Staigmenų nebuvo užfiksuota ir antrajame LKF taurės pusfinalyje – Lietuvos čempionai Kauno „Žalgirio“ krepšininkai be vargo 95:56 (27:12, 20:10, 23:22, 25:12) sutriuškino „Aisčių“ ekipą ir pateko į turnyro finalą, kuriame dėl pirmojo sezono trofėjaus susigrums su amžinu varžovu „Lietuvos rytu“.

Rungtynės prasidėjo „Žalgirio“ spurtu ir galingu M.Kalniečio dėjimu - 9:2. Po "Aisčių"komandos minutės pertraukėlės „Aisčių“ situaciją kiek gelbėjo taiklūs T.Barščio dvitaškiai, bet žalgiriečiai nesunkiai rinko taškus prasiveržimais. „Žalgiris“ netrukus įgijo dviženklį pranašumą ir po pirmojo kėlinuko pirmavo 27:12.

Antrajame kėlinuke „Žalgiris“ dar labiau padidino ritmą ir skirtumas tarp komandų ėmė augti. Vienu metu ekipas skyrė net 28 taškai (44:16), bet keli sėkmingi „Aisčių“ metimai kiek sušvelnino skirtumą. Po dviejų ketvirčių „Žalgiris“ pirmavo 47:22.

Nors „Žalgiris“ žaidė tik septyniese, po didžiosios pertraukos pailsėję žalgiriečiai tęsė galingą žaidimą ir po J.Mačiulio baudos metimų padidino persvarą iki 32 taškų - 59:27. Didžiulį pranašumą turėję kauniečiai norėjo gražiau užbaigti atakas, todėl darė klaidas ir leido „Aisčiams“ šiek tiek sumažinti atsilikimą. Po trijų kėlinukų „Žalgiris“ buvo priekyje 70:44.

Vaizdas aikštelėje nepasikeitė ir paskutiniame ketvirtyje. Žalgiriečiai ramiai ir užtikrintai artėjo pergalės link, o „Aisčių“ žaidėjus ne tik galutinai apleido jėgos, bet ir tikėjimas savimi bei ryžtas kovoti. Finalinė rungtynių sirena paskelbė įtikinamą „Žalgirio“ triumfą 95:56.

„Žalgiris“: M.Kalnietis 22 (6/6 dvitaškiai, 3/3 tritaškiai), T.Klimavičius 20 (9/9 dvitaškiai, 12 atk. kam.), D.Šalenga 17 (3/4 tritaškiai), P.Jankūnas 12, Ž.Janavičius 9, E.Žukauskas 8 (3 blokai), J.Mačiulis 7 taškai (1/6 tritaškiai, 7 atk. kam. 5 rez. perd.).

„Aisčiai“: T.Barštys 15, D.Gvezdauskas 11 (4/10 dvitaškiai), E.Ežerskis, D.Motiejūnas (3/10 dvitaškiai) ir T.Masiulis po 6, E.Dimša 4, T.Rinkevičius bei P.Skurdauskas po 3, P.Kleiza 2 taškai.

Priminsime, kad pirmajame LKF taurės turnyro pusfinalyje „Lietuvos rytas“ 94:66 pranoko „Šiaulių“ komandą. Taigi rytoj mače dėl 3-iosios 17 valandą susitiks „Šiauliai“ ir „Aisčiai“, o finale dėl nugalėtojo vardo 19 val. 15 min. kovos „Lietuvos rytas“ ir „Žalgiris“.