Melburne (Australija) vykstančio atvirojo Australijos teniso čempionato („Australian Open“), kurio prizų fondą sudaro 16,34 mln. JAV dolerių, vyrų vienetų varžybų antrajame rate trečioji pasaulio raketė nugalėtojo titulą ginantis 21-erių metų serbas Novakas Džokovičius ; 7:5, 6:1, 6:3 nugalėjo 68-ąją pasaulio raketę savo bendraamžį prancūzą Žeremį Šardi.

Mačas truko 1 val. 44 min.

Serbijos tenisininkas trečiajame rate žais su 127-ąją vietą pasaulio reitinge užimančiu JAV atstovu Ameru Deličiumi, kuris trečiadienį po atkaklios kovos 1:6, 3:6, 6:3, 7:6 (7-3), 9:7 įveikė 29-ąją pasaulio raketę prancūzą Polą Anri Matjė.

Antrojo rato barjerą nesunkiai įveikė antroji pasaulio raketė 27-erių metų šveicaras Rožė Federeris, per 1 val. 27 min. įveikęs rusą Jevgenijų Koroliovą (118-oji pasaulio raketė) 6:2, 6:3, 6:1.

2004, 2006 ir 2007 metų „Australian Open“ čempionas R. Federeris trečiajame rate žais su 27-ąja pasaulio rakete rusu Maratu Safinu, kuris atvirąjį Australijos čempionatą laimėjo 2005 metais.

Iš tolesnės kovos pasitraukė 11-ąją vietą pasaulio reitinge užimantis argentinietis Davidas Nalbandianas. Jis antrajame rate 4:6, 7:5, 6:4, 4:6, 2:6 nusileido Taivano atstovui Jen Hsun Lu (61).

16-metis Australijos atstovas Bernardas Tomičius antrajame rate 6:3, 1:6, 4:6, 2:6 pralaimėjo 87-ajai pasaulio raketei Liuksemburgo atstovui Žiliui Miuleriui.

Vokietijoje gimęs kroatų kilmės B. Tomičius, kuris pasaulio reitinge užima 768-ąją vietą, po pergalės pirmajame rate prieš italą Potitą Staračę  tapo jauniausiu tenisininku, laimėjusiu „Australian Open“ pagrindinio turnyro mačą.

Moterų vienetų varžybų antrajame rate pirmoji pasaulio raketė 23-ejų metų serbė Jelena Jankovič 6:4, 7:5 nugalėjo belgę Kirsten Flipkens, kuri pasaulio reitinge yra 110-a.

Kitame rate J. Jankovič susitiks su 26-ąja pasaulio rakete japone Ai Sugijama.

Praėjusių metų „Australian Open“ varžybų vicečempionė 21-erių metų serbė Ana Ivanovič (5) nesunkiai 6:3, 6:2 nugalėjo italę Albertą Brianti (169).

Tarp iškritusių žaidėjų aukščiausią reitingą turėjo rusė Ana Čakvetadzė. 18-oji pasaulio raketė trečiadienį 4:6, 7:6 (7-4), 3:6 pralaimėjo 187-ąją vietą pasaulio reitinge užimančiai Australijos atstovei Jelenai Dokič.