Kauno „Žalgirio“ krepšininkams nepavyko sukurti stebuklo – du kėlinius kaip lygūs su lygiais Barselonoje su vietos „Regal Barcelona“ didvyriškai galynėjęsi  mūsiškiai po didžiosios pertraukos įkrito į gilią duobę ir pralaimėjo 68:90 (21:19, 18:25, 10:27, 19:19) bei pasitraukė iš Eurolygos turnyro.

Susitikimą kur kas sėkmingiau pradėjo žalgiriečiai, kurie sužaidus tris minutes po gražaus Manto Kalniečio dėjimo iš viršaus pabėgo net 10:2. Vis dėlto šeimininkai nebuvo linkę paleisti mūsiškių į priekį dar labiau ir daugiausia savo gynėjų Juano Carloso Navarro ir Jakos Lakovičiaus pastangomis priartėjo iki 19:21.

Nors antro ketvirčio pradžioje Katalonijos ekipai buvo pavykę persverti rezultatą savo naudai 23:21, Gintaro Krapiko auklėtiniai į tokį varžovų akibrokštą atsakė savo spurtu 8:0 ir po Artūro Milaknio bei Pauliaus Jankūno tritaškių vėl susigrąžino iniciatyvą – 27:23.

Tiesa, savo žaidimą pajutę „Regal Barcelonos“ krepšininkai taip pat nemažino apsukų ir po 5 iš eilės pelnytų Davido Anderseno taškų vėl persvėrė svarstykles savo naudai – 32:29. Maža to, kur buvęs, kur nebuvęs „La Bomba“ Juanas Carlosas Navarro įsmeigė dar du tritaškius, ir komandos išėjo ilsėtis švieslentėje degant skaičiams 44:39.

Trečiasis kėlinys „Žalgirio“ žaidėjams prasidėjo tiesiog tragiškai – katalonai laimėjo keturių minučių atkarpą net 14:4 ir nurūko į priekį 58:43. Mūsiškių popieriai nepasitaisė ir antroje ketvirčio pusėje: šeimininkai siuntė į krepšį vieną kamuolį po kito, o žalgiriečiai savo atakas rezultatyviai užbaigdavo vis rečiau. Taigi po trijų kėlinių rungtynių nugalėtojas jau buvo beveik aiškus – 71:49.

Paskutinis ketvirtis jau tebuvo formalumas – nei vieni, nei kiti nebepersistengė ir ramiai laukė mačo pabaigos. Abiejų ekipų treneriai daugiau leido pasireikšti atsarginiams savo žaidėjams, tad krepšininkai pradėjo daugiau klysti. Artūras Milaknis dar sugebėjo užsidirbti nesportinę pražangą, bet tai jau nieko nebepakeitė. Finalinę susitikimo sirena paskelbė daugiau nei įtikinamą „Regal Barcelonos“ pergalę 90:68.

Taigi per dešimt turų iškovoję vos dvi pergales Kauno „Žalgirio“ vyrai yra priversti atsisveikinti su šių metų Eurolyga ir laukti kito sezono. Tuo tarpu įspūdingą formą pastaruoju metu demonstruojanti „Regal Barcelona“ kaip B grupės nugalėtoja žengia į kitą varžybų etapą, kuriame bandys taip pat nepalikti šansų nė vienam savo varžovui.

„Regal Barcelona“: R.Grimau 18, J.C.Navarro 16, F.Vazquezas ir D.Santiago - po 10, A.Barrettas 8.

„Žalgiris“: D.Šalenga 16, J.Mačiulis 15 (metimai 6/16, 6 atk.kam., 4 kld.), M.Kalnietis ir A.Milaknis - po 8, P.Jankūnas - 7 (metimai 2/9, 7 atk.kam.), T.Klimavičius 6 (7 atk.kam.), E.Žukauskas 4, Š.Vasiliauskas (5 atk.kam.) ir Ž.Janavičius - po 2.

Priminsime, kad pirmojo rato rungtynėse Kaune pergalę rezultatu 75:60 taip pat šventė „Regal Barcelona“.