Devintąją pergalę SEB Baltijos krepšinio lygos (BBL) „Elito“ diviziono rungtynėse iškovojo Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa, kuri atkakliose ir nervingose rungtynėse namuose 97:82 (22:21, 22:20, 18:22, 35:19) įveikė Tartu „Rock“ klubą.

Ketvirtajame kėlinyje nesutinęs su rungtynių arbitrų sprendimu diskvalifikacine pražanga buvo nubaustas „Rock“ komandos įžaidėjas George'as Tsintsadze, kuris, palikdamas aikštelę, į teisėją Kęstutį Pilipauską paleido kamuolį ir dar parodė nepadorų gestą.

Aikštės šeimininkai rungtynes pradėjo triuškinančiai pralaimėdami kovą dėl atkovotų kamuolių bei labai netiksliai mesdami iš toli ir varžovai netruko tuo pasinaudoti. Sužaidus šešias minutes Tanoka Beardas pataikė du baudų metimus ir Estijos čempionų pranašumas pasiekė aštuonis taškus - 16:8. Nors Mindaugo Lukauskio ir Donato Zavacko metimų dėka aikštės šeimininkams pavyko šiek tiek priartėti (13:16), „Rock“ vėl nutolo - 20:15. Kėlinio pabaigoje iniciatyvos ėmėsi Chuckas Eidsonas, po kurio dėjimo „Lietuvos rytas“ vėl susigrąžino persvarą ir laimėjo pirmąjį kėlinį rezultatu 22:21.

Antrajame kėlinyje „Lietuvos rytas“ ėmė po truputį didinti savo persvarą, kuri, sužaidus šešias minutes, po Stepo Babrausko tolimo metimo pasiekė aštuonis taškus - 38:30. Visgi svečiai į tai atsakė atkarpa 6:0 ir vilniečių persvara vėl beveik visiškai ištirpo - 38:36. Likus pusei minutės A.Jomantas vėl šiek tiek buvo padidinęs „Lietuvos ryto“ pranašumą (44:38), tačiau paskutinėmis akimirkomis Stenas-Timmu Sokkas pataikė iš toli ir aikštės šeimininkų pranašumą sumažino per pusę - 44:41.

Po didžiosios pertraukos aikštelėje ir toliau vyko kova taškas į tašką. Nors vilniečiams kelis kartus buvo pavykę šiek tiek atitrūkti, likus žaisti tris minutes iki ketvirčio pabaigos Viktoras Sanikidze tolimu metimu išlygino rezultatą (56:56), o dar po minutės veteranas Gertas Kullamae dar vienu tritaškiu išvedė svečius į priekį - 59:56. Negana to, baudos metimų dėka „Rock“ klubas dar labiau nutolo - 62:57. Kėlinio pabaigoje S.Babrauskas tolimu metimu sumažino Estijos čempionų persvarą iki minimumo, tačiau po trisdešimties minučių žaidimo „Lietuvos rytas“ atsilieka - 62:63.

Ketvirtajame kėlinyje aikštelėje ėmė kaisti aistros. Iš pradžių nesportine pražanga buvo nubaustas Tanelis Teinas, o netrukus „Rock“ klubo įžaidėjas George'as Tsintsadze vienos atakos metu buvo nubaustas pražanga puolime, technine bei diskvalifikacine pražangomis. Nesutikęs su arbitro sprendimu gruzinas sviedė kamuolį į mačo teisėją Kęstutį Pilipauską, o gavęs techninę pražangą teisėjui parodė dar ir nepadorų gestą. Šia situacija puikiai pasinaudojo aikštės šeimininkai. Branko Milisavljevičius pataikė keturis baudų metimus iš eilės, Milko Bjelica pridėjo dvitaškį ir „Lietuvos rytas“ įpusėjus ketvirčiui pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą - 83:72. Po šio epizodo varžovai nebeatsigavo ir vilniečiai iškovojo pergalę rezultatu .

„Lietuvos rytas“: Ch.Eidsonas 24 (dvitaškiai 5/7, baudos 8/10, 8 išprov. praž.), B.Milisavljevičius 18 (dvitaškiai 4/6), M.Lukauskis 17, M.Bjelica 12, A.Jomantas 9.

„Rock“: T.Beardas 18 (dvitaškiai 7/12, 8 atk. kam.), V.Sanikidze 16 (10 atk. kam.), G.Tsintsadze 12 (6 atk. kam., 7 kl.), T.Teinas 11 (5 rez. perd.), S.Sokkas 8.