Kauno „Žalgiris“ naujosios Vieningos lygos „Promo taurės“ turnyro ketvirtfinalyje Maskvoje patyrė nesėkmę. Mūsiškiai po atkaklios kovos 67:74 (20:26, 13:12, 19:18, 15:18) nusileido Kijevo „BC Kiev“ krepšininkams ir nepateko į varžybų pusfinalį.

K.Bajramovičiaus vedama „Kyiv“ ekipa rytoj, gruodžio 21 dieną, turnyro pusfinalyje susirems su CSKA – ASK poros nugalėtoju, o „Žalgiris“ rungtyniaus dėl 5-8 vietų su poros pralaimėtoju.

Žalgiriečiai sėkmingai pradėjo rungtynes ir po D.Šalengos tritaškio nuskubėjo į priekį 5:1. Tačiau lietuviams pradėjo nesisekti, o ukrainiečiai pasinaudojo M.Kalniečio nesportine pražanga, laimėjo atkarpą net 13:0 ir išsiveržė į priekį 16:8. Aktyvaus K.Bajramovičiaus žaidimo dėka „Kiev“ ekipa padidino pranašumą iki dviženklio (24:13). Po pirmojo kėlinuko „Kiev“ buvo priekyje 26:20.

Antrajame kėlinuke lietuviai visą laiką lipo pirmaujantiems „Kyiv“ krepšininkams ant kulnų, tačiau šie sugebėdavo išlaikyti pranašumą ir padidinti persvarą. Paskutinę minutę L.Woodso pataikytas dvitaškis sumažino atsilikimą iki 3 taškų (33:36), o po dviejų kėlinukų „Kyiv“ pirmavo 38:33.

Po didžiosios pertraukos „Žalgiris“ ir toliau atsilikinėjo, o du A.Scaleso tolimi metimai leido „Kyiv“ komandai susigrąžinti dviženklį pranašumą (50:40). Tačiau ketvirčio pabaigoje iš toli taikliai atakavo A.Milaknis ir J.Mačiulis, kurie sumažino atsilikimą iki 4 taškų (48:52). 4 taškų deficitas išliko ir prieš lemiamą kėlinuką - 52:56.

Ketvirtajame kėlinuke A.Milaknis pataikė tritaškį, o D.Šalenga dusyk užbaigė atakas prasiveržimais ir skirtumas ištirpo iki minimumo (59:60). Bet perimti iniciatyvos lietuviams nepavyko. J.Stanojevičius pelnė dvitaškį su pražanga, o abejotiną nesportinę pražangą užsidirbo D.Šalenga. Pasinaudoję situacija ukrainiečiai padidino atotrūkį iki 7 taškų (69:62). „Žalgiriui“ nebepavyko pasivyti varžovų ir jie turėjo pripažinti pergalę 67:74.

„Žalgiris“: J.Mačiulis 19 (tritaškiai 4/8), D.Šalenga 12, L.Woodsas 10 (10 atk.kam.), P.Jankūnas 9, Ž.Janavičius ir A.Milaknis - po 5 (tritaškiai 1/3).

„Kyiv“: K.Bajramovičius 24 (6 atk.kam.), A.Scalesas 18 (tritaškiai 4/6), J.Pennas 14 (5 per.kam.), J.Stanojevičius 13.

Priminsime, kad turnyre žaidžia elitinės komandos iš Rytų Europos - Maskvos klubai CSKA, „Dinamo“ ir „Chimki“, Rygos ASK, Kijevo „BC Kyiv“, Mariupolio „Azovmash“, Sopoto „Asseco Prokom“ komandos.