Šiąnakt Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) metraštininkai vėl turėjo darbo – jiems teko perrašyti lygos rekordą pagal per vieną kėlinuką žaidėjo pelnytus taškus. Nauju rekordininku tapo Denverio „Nuggets“ ekipos puolėjas Carmelo Anthony, kuris per trečią rungtynių su Minesotos „Timberwolves“ ketvirtį surinko net 33 taškus.

Tiesa, 24-erių metų amžiaus JAV krepšinio rinktinės narys nepagerino absoliutaus NBA rekordo, o jį pakartojo – 33-is taškus per kėlinį gūdžiais 1978-ais metais yra pavykę įmesti ir San Antonijaus „Spurs“ atakuojančiam gynėjui George‘ui Gervinui.

Nepaisant to, C. Anthony po istorinio mačo neslėpė džiaugsmo ir pasitenkinimo savimi:

„Dar niekada neteko taip puikiai sužaisti kėlinio. Jaučiausi labai gerai – man krito tritaškiai, sekėsi prasiveržti po krepšiu, provokuoti varžovų pražangas. Žodžiu, viskas ėjo kaip iš pypkės.“

Komplimentų savo kolegai negailėjo ir Chauncey Billupsas:

„Per savo karjerą žaidžiau prieš daug didžių krepšininkų ir vienoje komandoje su jais, bet  to, ką šiandien padarė C. Anthony, dar nemačiau. Tai absoliučiai geriausias individualus pasirodymas per 12 minučių. C. Anthony – tiesiog nepakartojamas.“

Belieka priminti tik, kad naujas rekordininkas per kitus kėlinius iš viso pelnė vos 12 taškų – beveik triskart mažiau nei per vieną. Tiesa, tai nesutrukdė „Nuggets“ vyrams švęsti pergalės rezultatu 116:105.

Beje, mūsiškis Linas Kleiza prie pergalės per aikštelėje praleistas 15 minučių prisidėjo kukliai – 4 taškais (1/2 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 2/2 baudų) ir dviem klaidomis.