Mariupolyje vykusiame Europos taurės turnyro trečiojo turo mače lyg iš natų žaidę ukrainiečiai įtikinamai 76:66 (18:16, 20:18, 21:13, 17:19) patiesė priešnuodžių prieš varžovus nesugebėjusį rasti „Lietuvos rytą“ ir nubloškė mūsiškius į paskutinę E grupės turnyrinės lentelės vietą.

Susitikimą kur kas sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai, kurie po pirmų trijų minučių pirmavo 7:2, tačiau į tokį varžovų akibrokštą septyniais taškais atsakė Mindaugas Lukauskis, dar du pridėjo Milko Bjelica, ir įpusėjus kėliniui persvara jau mūsiškių pusėje 11:7. Tiesa, „Azovmash“ klubas lietuvių nenorėjo paleisti į priekį ir daugiausia didvyriškomis puolėjo Sergejaus Liščiuko pastangomis nuolat lipo ant kulnų, o galiausiai ir aplenkė svečius iš Vilniaus 18:16 po pirmojo kėlinio.

Antrajame ketvirtyje iniciatyvą vėl perėmė „Lietuvos ryto“ vyrai, kurie po dviejų taiklių Donato Zavacko tritaškių bombų ir kelių Branko Milisavljevičiaus metimų įgijo šešių taškų pranašumą 31:25. Vis dėlto ukrainiečiai nepalūžo ir po legionieriaus iš JAV Khalido El-Amino benefiso ne tik pasivijo varžovus, bet ir po ilgokos pertraukos susigrąžino persvarą 38:34.

Didžioji pertrauka mūsiškiams neišėjo į naudą „Azovmash“ krepšininkai kelių minučių atkarpą laimėjo 8:2 ir pavojingai nutolo iki 46:36. Skęstančio „Lietuvos ryto“ laivo neišgelbėjo ir desperatiškai Roberto Kuncaičio paprašyta minutės pertraukėlė, po kurios fantastiškai žaidęs Khalidas El-Aminas ir toliau pataikė vieną metimą po kito bei tiesiog varė į neviltį lietuvius, o skirtumas nenustojo augti 59:47.

Paskutiniame kėlinyje vaizdas aikštelėje nesikeitė, o prošvaisčių mūsiškių žaidime nesimatė. „Azovmashas“ saugiai pirmavo didesniu nei dešimties taškų pranašumu ir svečiams neleido priartėti. Visą intrigą galutinai nužudė nesustabdomai rungtyniavęs Khalidas El-Aminas, smeigęs tritaškius iš neįtikėtinų padėčių ir palaidojęs bet kokias vilniečių viltis atsitiesti finalinė rungtynių sirena paskelbė įtikinamą Ukrainos klubo pergalę 76:66.

„Azovmash“: Kh.El-Aminas 32 (dvitaškiai 6/9, tritaškiai 5/9, baudos 5/5, 7 atk. kam.), M.Salyersas 15, S.Serapinas ir D.Thompsonas - po 7.

„Lietuvos rytas“: M.Lukauskis 19 (dvitaškiai 5/8, tritaškiai 1/1, baudos 6/6, 5 atk. kam., 7 išpr. praž.), D.Milisavljevičius 13 (dvitaškiai 5/7), Ch.Eidsonas 10 (dvitaškiai 1/6, tritaškiai 1/3, 8 atk. kam., 6 rez. perd.), D.Zavackas 9 (tritaškiai 3/5), M.Bjelica 5, S.Babrauskas 4, M.Petravičius ir M.Prekevičius - po 2.

Priminsime, kad prieš tai „Lietuvos rytas“ 95:74 sutriuškino Vilerbano „Asvel“ krepšininkus, bet 83:94 nusileido „Gran Canaria Kalise“ komandai, o „Azovmash“ ekipa savo aikštėje 92:90 po pratęsimo parklupdė „Gran Canaria Kalisę“, bet svečiuose 83:85 palūžo prieš „Asvelį“.