„Žalgirio“ vyrai šiandien kovojo  sukandę dantis ir negailėdami jėgų, bet to neužteko – „Barcelona“ viso mačo metu buvo priekyje ir laimėjo rezultatu 75:60 (23:14, 15:18, 26:16, 11:12). Taigi Kauno ąžuolams pirmos pergalės Eurolygoje dar teks palaukti.

Susitikimą pakiliau pradėjo svečiai, kurie po dviejų iš eilės Davido Anderseno sėkmingų atakų išsiveržė į priekį 4:0. „Barcelona“ krepšininkai nemažino savo apsukų ir toliau – jie nutolo iki 10:3 ir privertė Gintarą Krapiką prašyti minutės pertraukėlės. Tiesa, ir ji nepadėjo. Įsimėčiusiam Juanui Carlosui Navarrui mėgino atsakyti drąsiai žaidęs Mantas Kalnietis, bet po pirmo kėlinio mūsiškiai atsiliko 9 taškais – 14:23.

Antrasis kėlinys prasidėjo itin nerezultatyviai: per pirmas 5 minutes ispanai sukrapštė tik du taškus, o žalgiriečiai – keturis, tad skirtumas beveik nesikeitė – 18:25. Mūsiškiams dar arčiau priartėti prie savo varžovų trukdė dažnos klaidos – kamuolys it karšta bulvė krito tiek iš Manto Kalniečio, tiek iš Žygimanto Janavičiaus rankų. Komandos gelbėtojų vaidmens ėmėsi Jonas Mačiulis ir Lorenas Woodsas, kurių pastangomis pavyko išlaikyti intrigą – po dviejų kėlinių 32:38.

Trečiajame ketvirtyje prasidėjo tikras nervų karas – „Žalgirio“ krepšininkai kantriai tirpdė savo deficitą ir buvo beveik išlyginę rezultatą 40:42, bet ispanai spurtavo ir vėl pabėgo į priekį per ganą saugų atstumą – 51:42. Nors atrodė, kad viskas gali spręstis tik paskutiniame kėlinyje, „Barcelona“ žaidėjai norėjo kiek anksčiau užsitikrinti sau ramų gyvenimą ir, galingai pabaigę trečią kėlinį, įgijo rekordinę persvarą – 48:64.

Paskutinė dešimties minučių atkarpa jau tebuvo formalumas – ispanai sąmoningai numušė žaidimo tempą ir ramiai laukė mačo pabaigos. Taigi finalinė rungtynių sirena paskelbė įtikinamą svečių pergalę 75:60.

„Žalgiris“: L.Woodsas 18 (8 atk.kam.), P.Jankūnas 17 (6 atk.kam.), J.Mačiulis 12 (7 atk.kam.), M.Kalnietis 7 (4 kld.), Ž.Janavičius 4, D.Šalenga 2, W.Deane'as 0 (dvitaškiai 0/6, 4 praž.).

„Barcelona“: J.Lakovičius 22 (tritaškiai 5/5), J.C.Navarro 14 (5 rez.perd.), D.Andersenas (7 atk.kam.) ir D.Santiago (9 atk.kam.) - po 11.

Žalgiriečiams tai yra penkta nesėkmė iš eilės - jie pakartojo prasčiausio savo sezono starto rezultatą: 2001-2002 metais žaliai balti pergalės skonio taip pat neragavo 5-eriose pirmose Eurolygos rungtynėse.

Priminsime, kad prieš tai „Žalgiris“ 51:78 nusileido Atėnų „Panathinaikos“, 67:93 buvo sutriuškintas Sienos „Montepaschi“, 60:65 neatsilaikė prieš Sopoto „Asseco Prokom“ ir 64:69 palūžo prieš Nansi SLUC klubą.

Tuo tarpu šiandieniniams „Žalgirio“ varžovams „Barcelonos“ krepšininkams ši pergalė jau buvo ketvirtoji ir jie toliau išlieka tarp B grupės lyderių.