Pirmose Europos taurės turnyro E grupės rungtynėse Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa, net ir be pasitraukusio M. Nielseno, namuose neturėjo vargo su Vilerbano „Asvel“ krepšininkais ir iškovojo lengvą pergalę rezultatu 95:74 (24:13, 28:23, 18:20, 25:18).

Susitikimą sėkmingiau pradėjo atvykėliai iš Prancūzijos - jie rezultatyviai užbaigė abi pirmas savo atakas ir išsiveržė į priekį 4:0. Vis dėlto vilniečiai tokio akibrokšto savo varžovams neatleido ir atsakė savo spurtu 12:2 bei pradėjo diktuoti madas - 12:6. Mūsiškių gretose pirmaisiais smuikais griežė Mindaugas Lukauskis ir Milko Bjelica, o kėlinio pabaigoje pagaliau prisitaikė ir Chuckas Eidsonas, kuris įmetė iš eilės 5 taškus ir padėjo savo ekipai įgyti dviženklę persvarą - 24:13.

Antrasis ketvirtis vėl prasidėjo beveik identiškai - „Asvel“ krepšininkai startavo užtikrinčiau ir aptirpdė savo deficitą iki 21:27, bet po dviejų įsimėčiusio Mindaugo Lukauskio tritaškių bombų „Lietuvos ryto“ komanda vėl pabėgo - 39:27. Lietuviai ir toliau nesiruošė mažinti apsukų ir po Ch. Eidsono benefiso ilsėtis išėjo susikrovę jau net 16 taškų pranašumą - 52:36.

Po didžiosios pertraukos nerimą kelti pradėjo ketvirtosios Vilniaus klubo lyderių M. Lukauskio ir Ch. Eidsono surinktos pražangos bei gerokai sutankinta „Asvel“ gynyba. Vis dėlto svečiams nepavyko smarkiai priartėti - po trijų kėlinių mūsiškiai vis dar pirmavo įtikinamai 70:56.

Paskutinis kėlinys jau tebuvo formalumas - prancūzai ir toliau žaidė padrikai ir po vieną, o beveik kiekvienas aikštelėje pasirodęs „Lietuvos ryto“ krepšininkas sėkmingai įsiliedavo į žaidimą ir taikliais metimais dar labiau didino persvarą. Finalinė rungtynių sirena paskelbė daugiau nei įtikinamą vilniečių pergalę 95:74.

„Lietuvos rytas“: M.Lukauskis 23 (tritaškiai 4/8, 6 atk.kam., 6 per.kam., 4 kld.), M.Bjelica (7 atk.kam., 4 kld.) ir Ch.Eidsonas - po 16, B.Milisavljevičius 10 (7 rez.perd.), D.Zavackas ir M.Petravičius - po 9, M.Anisimovas 7 (7 atk.kam.).

„Asvel“: J.R.Reynoldsas 17, A.Traore 16, A.Sy 12, B.Dewar 10, L.Foirest ir E.Campbellas - po 8.

Priminsime, kad dėl Europos taurės iš viso varžosi 32 komandos, suskirstytos į aštuonias grupes. LKL vicečempionams „Lietuvos Ryto“ krepšininkams burtai lėmė E grupę ir šiuos varžovus: Mariupolio „Azovmash“ (Ukraina), Kalisės „Gran Canaria“ (Ispanija) ir Vilerbano „Asvel“ (Prancūzija).

Po to, kai grupėse visos ekipos viena su kita sužais po du mačus (iš viso 6-erias rungtynes), į kitą varžybų etapą - aštuntfinalį - pateks po dvi geriausiai pasirodžiusias komandas.