Kauno „Žalgiris“ susitvarkė su „Nevėžiu“

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai antrą kartą per porą savaičių įveikė Kėdainių „Nevėžio“ ekipą. Šįkart varžovai įveikti Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) čempionate. Kauniečiai namuose kėdainiškius nugalėjo 95:75 (24:15, 19:19, 32:20, 20:21) ir iškovojo ketvirtąją pergalę SEB BBL pirmenybėse.

Jau pirmąją mačo minutę žalgiriečiai pelnė 5 „sausus“ taškus, tačiau „Nevėžio“ krepšininkai irgi rasdavo kelių link šeimininkų krepšio bei sugebėjo trumpam išsiveržti į priekį 10:9. Sėkmingai rungtyniaujant Eurelijui Žukauskui, kuris per pirmąjį kėlinį surinko 8 taškus, „Žalgiris palaipsniui atstatė savo pranašumą (15:10), o po pirmojo kėlinio jau pirmavo 24:15.

Antrajame kėlinyje skirtumas tarp komandų išliko panašus. Kauniečiai iš pradžių buvo padidinę persvarą iki 14 taškų (29:15), bet svečiai, pasinaudoję „Žalgirio“ klaidomis, priartėjo iki 28:33. Tuomet Willie Deane‘as ir Mantas Kalnietis porą kartų puikiai sužaidė gynyboje ir tai leido pastarajam krepšininkui greitame puolime pelnyti 4 taškus. Įpusėjus susitikimui žalgiriečiai buvo priekyje 43:34.

Po didžiosios pertraukos šeimininkai ant parketo žengė nusiteikę aktyviai gynybai. Pusketvirtos minutės atkarpą jie laimėjo 15:0 ir po M.Kalniečio tritaškio savo pranašumą padidino iki 24 taškų (58:34). Kėdainiškiai atsakė trim taikliais tritaškiais iš eilės (43:60), bet didesnės intrigos nesukūrė, nes po krepšiais smaginosi Paulius Jankūnas ir Jonas Mačiulis, po kurio dėjimo „Žalgiris“ pirmavo 70:46. Trečiąjį taiklų Povilo Šakinio tolimą metimą per vieną kėlinį vėliau atpirko W.Deane‘o tritaškė bomba ir Dainiaus Šalengos dvi baudos – 75:54.

Paskutiniojo kėlinio pradžioje gražiu metimu prasiveržimą užbaigė M.Kalnietis, o varžovą suklaidinęs D.Šalenga pataikė iš vidutinio nuotolio. Vėliau Dainius pelnė dar 5 taškus ir leido savo komandai pirmauti 90:67. Tuo tarpu W.Deane‘as dalino rezultatyvius perdavimus komandos draugams, kurie galėjo lengvai pelnyti taškus greitose atakose. Po J.Mačiulio tritaškio atrodė, kad žalgiriečiai pelnys ir šimtąjį tašką, bet keliuose paskutiniuose antpuoliuose kamuolys apmaudžiai išsisuko iš krepšio – 95:75.

„Žalgiris“: J.Mačiulis 19, P.Jankūnas 17 (11 atk. kam.), M.Kalnietis 13, T.Klimavičius 11, E.Žukauskas 10, D.Šalenga 9, Ž.Janavičius 7, W.Deane'as 5 (11 atk. kam.), R.Alijevas ir T.Masiulis - po 2.

„Nevėžis“: B.Veikalas 16, V.Dabkus 13 (6 atk. kam.), P.Šakinis 12 (4/10 trit.), A.Viskontas 8 (6 rez. perd.).