Trečiąją pergalę SEB Baltijos krepšinio lygos (BBL) čempionato „Elito“ divizione iškovojo Šiaulių „Šiaulių“ krepšininkai, kurie antradienį namuose po atkaklios kovos 78:74 (24:17, 15:17, 22:27, 17:13) palaužė vieną pajėgiausių Latvijos ekipų - Ventspilio „Ventspils“ - kuriai tai buvo trečioji nesėkmė turnyre.

Aikštės šeimininkai susitikimą praėjo dviem tolimais Gintaro Kadžiulio metimais bei Sauliaus Kuzminsko dvitaškiais ir sužaidus septynias minutes „Šiauliai“ įgijo devynių taškų persvarą (17:8). Nors svečiams buvo pavykę šiek tiek priartėti, likus žaisti 26 sekundes iki ketvirčio pabaigos Gintautas Maceina dvitaškiu vėl grąžino šiauliečiams devynių taškų pranašumą - 24:15. „Ventspils“ klubui kiek priartėti leido tik paskutinė tiksli ataka pirmajame kėlinyje - 24:17.

Antrąjį kėlinį keturiais taškais pradėjo Vitalijus Stanevičius ir „Šiauliai“ pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą - 28:17. Tačiau netrukus svečiai atsakė atkarpa 13:2 ir po Tyrone'o Brazeltono metimo persvėrė rezultatą savo naudai - 31:30. Į tai aikštės šeimininkai atsakė spurtu 9:0, vėl susigrąžino apčiuopiamą pranašumą (39:31) ir įpusėjus rungtynės LKL bronzos medalių laimėtojai priekyje - 39:34.

Po didžiosios pertraukos sužaidus kiek daugiau nei tris minutes Arturas Berzinis tolimu metimu vėl išlygino rezultatą (45:45). Po šio epizodo iniciatyvą perėmė svečiai ir po T.Brazeltono bei Mareko Jurevičius tolimų metimų „Ventspils“ įgijo penkių taškų persvarą - 56:51. Nors penkis taškus iš eilės pelnė jaunasis Mindaugas Kuzminskas, dvitaškius pridėjo S.Kuzminskas ir V.Stanevičius, kėlinį dvitaškiu su pražanga baigė „Ventspils“ klubas bei po trijų kėlinių lygu - 61:61.

Ketvirtajame kėlinyje ilgą laiką priekyje buvo svečiai, tačiau likus žaisti tris minutes penkis taškus iš eilės pelnė V.Stanevičius, dvitaškį pridėjo G.Kadžiulis ir „Ventspils“ klubo trenerių štabas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, nes „Šiauliai“ įgijo trijų taškų persvarą - 76:73. Iki rungtynių pabaigos likus pusei minutės T.Brazeltonas pataikė vieną baudos metimą ir sumažino šiauliečių persvarą iki dviejų taškų (76:74), tačiau G.Kadžiulis tiksliai realizavo abi baudas ir įtvirtino „Šiaulių“ pergalę - 78:74.

„Šiauliai“: G.Kadžiulis 21, S.Kuzminskas (9 atk. kam.) ir V.Stanevičius (dvitaškiai 7/10) - po 17, G.Maceina 10 (dvitaškiai 5/7), M.Kuzminskas ir A.Šležas - po 5, V.Praškevičius (7 atk. kam.) 3.

„Ventspils“: M.Jurevičus 21 (10 atk. kam.), T.Brazeltonas 15, A.Berzinis ir R.Zakis (10 atk. kam.) - po 13.