Lietuvos čempionai Kauno „Žalgirio“ krepšininkai naujojo Eurolygos sezono kovas pradėjo tragiškai – kauniečiai Atėnuose nė iš tolo neprilygo tituluotam „Panathinaikos“ klubui ir buvo sutrypti net 51:78 . Graikai viso mačo metu diktavo sąlygas ir su žalgiriečiais darė ką norėjo.

Susitikimą daug sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai - jie be vargo įveikdavo žalgiriečių gynybines užkardas ir po 4 minučių pabėgo į priekį 10:3. Kauniečiams nepadėjo ir Gintaro Krapiko paprašyta minutės pertraukėlė, po kurios vaizdas aikštėje per daug nesikeitė: mūsiškiai ir toliau neleistinai klydo, o gintis sekėsi sunkiai. Po Š. Jasikevičiaus ir D. Diamantidžio dvitaškių graikai nutolo - 22:9. „Žalgirį“ į priekį tempė Lorenas Woodsas, bet jo vieno pastangų buvo maža - po pirmo kėlinio 26:11.

Antrajame ketvirtyje Ž. Obradovičiaus auklėtiniai nemažino apsukų ir susikrovė net 24 taškų pranašumą - 36:12.Vis tik kėlinio pabaigoje žalgiriečiai atkuto ir dėka Ž. Janavičiaus bei L. Woodso puikaus pasirodymo spurtavo 18:2 bei apkarpė deficitą iki 8 taškų - 38:30.

Po pertraukos kurį laiką virė lygi kova, bet po A. Fotsio tritaškės bombos Graikijos čempionai vėl paspruko per solidų atstumą - 51:37. „Panathinaikos“ žaidėjai, karštai palaikomi savų sirgalių, neatleido vadelių ir toliau spaudė kauniečius. Iki kėlinio pabaigos graikai susikrovė rekordinę persvarą - 65:39.

Paskutinis kėlinys jau tebuvo formalumas ir abi ekipos nebepersistengė. Nuo atsarginių žaidėjų suolo pakilęs Š. Jasikevičius iškart pelnė taškus ir graikai buvo įgiję net didesnę nei 30 taškų persvarą, bet žalgiriečiai susiėmė ir kiek aptirpdė nepadorų rezultatą iki 78:51.

„Panathinaikos“: D.Diamantidis 15, N.Pekovičius 14, M.Batiste ir A.Fotsis - po 10, Š.Jasikevičius 9 (dvitaškiai 3/8, tritaškiai 1/2, 2 atk.kam., 4 rez.perd.).

„Žalgiris“: L.Woodsas 17 (16 atk.kam., 2 per.kam., 3 rez.perd., 5 kld.), D.Šalenga 11, J.Mačiulis (8 atk.kam.) ir Ž.Janavičius - po 7, T.Klimavičius 4 (6 atk.kam., 5 kld.), R.Varda 3, W.Deane'as 2 (metimai 1/10, 3 kld., 2 rez.perd., naudingumas -9).

„Žalgiriui“, kurį paskutiniu metu kamuoja finansinė krizė ir traumų epidemija, ši Eurolyga jubiliejinė – 10-oji. Kauniečiams mūšyje su Graikijos grandu teko verstis be namie likusio komandos kapitono Pauliaus Jankūno, o antrajame kėlinyje traumą patyrė ir Ratko Varda.

Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad ir „Panathinaikos“ klubas šiandien negalėjo išsitraukti visų stipriausių savo kortų – žaizdas laižėsi Vasilis Spanoulis ir Dušanas Šakota.

Priminsime, kad rugsėjo mėnesį Aleksandro Gomelskio taurės turnyro finale kauniečiai nugalėjo graikus 80:69.