SEB Baltijos krepšinio lygos (BBL) „Elito“ diviziono rungtynėse Rygoje špagas surėmė Latvijos ir Lietuvos čempionai - Rygos „Barons/LMT“ ir Kauno „Žalgiris“. Po dramatiškos ir itin permainingos kovos pergalę 83:77 (9:25, 26:17, 19:19, 29:16) iškovojo Latvijos klubas, kuris žalgiriečius privertė trečią kartą iš eilės aikštę palikti žemai nuleistomis galvomis.

Nors susitikimą dvitaškiu pradėjo aikštės šeimininkai, žalgiriečiai į tai atsakė penkių minučių atkarpa 17:3 ir po Willie Deane'o, Tado Klimavičiaus ir Eurelijaus Žukausko metimų pirmavo 17:5. Antroje kėlinio pusėje dar du dvitaškius pridėjo W.Deane'as, po du baudos metimus pataikė Dainius Šalenga ir Marcusas Brownas ir puikiai pirmąjį ketvirtį sužaidė kauniečiai po pirmųjų dešimties minučių priekyje - 25:9.

Antrąjį kėlinį jau „Barons/LMT“ pradėjo spurtu 6:0 ir sužaidus tris minutes po Kristapo Janicenoko dvitaškio sužaidus tris minutes Rimantas Grigas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, nes kauniečių persvara aptirpo - 25:15. Nors po pertraukėlės aikštės šeimininkai pelnė dar du taškus (25:17), M.Brownas atsakė tritaškiu, o T.Klimavičius dviem baudos metimais įpusėjus kėliniui vėl grąžino „Žalgiriui“ dviženklį pranašumą - 30:19. Panaši persvara išliko iki pat ketvirčio pabaigos ir tik paskutinę minutę K.Janicenokas tritaškiu ir Giedrius Gustas vienu baudos metimu vėl kiek aptirpdė svečių persvarą - 36:30. Nors varžovai buvo dar šiek tiek sumažinę „Žalgirio“ pranašumą (39:35), antrąjį kėlinį tolimu metimu baigė W.Deane'as ir įpusėjus susitikimui kauniečiai priekyje - 42:35.

Po didžiosios pertraukos aikštės šeimininkai ir toliau aktyviai priešinosi žalgiriečiams, tačiau pastarieji išlaikė saugų pranašumą. Įpusėjus kėliniui M.Brownas pataikė iš toli, T.Klimavičius pridėjo dvitaškį ir „Žalgiris“ vėl susigrąžino dviženklį pranašumą - 57:47. Ketvirčio pabaigoje svečiams ir vėl pavyko truputį priartėti, tačiau likus dešimčiai minučių „Žalgiris“ toliau pirmauja - 61:54.

Lemiamą ketvirtį Latvijos čempionai pradėjo įspūdingu spurtu 10:0 ir po K.Janicenoko dvitaškio aikštės šeimininkai po daugiau nei tris kėlinius trukusios pertraukos vėl išsiveržė į priekį - 64:61. Tiesa, neilgam. Netrukus M.Brownas tolimu metimu atstatė pusiausvyrą (64:64), o Jonas Mačiulis baudos metimu grąžino persvarą svečiams (65:64), o keturis taškus iš eilės pelnęs W.Deane'as ją dar labiau padidino - 69:64. Visgi netrukus jau Giedrius Gustas atsakė keturiais taškais, o po Armando Škelės dvitaškio Rimantas Grigas buvo priverstas prašyti dar vienos minutės pertraukėlės, nes likus žaisti tris minutes „Barons/LMT“ vėl išsiveržė į priekį - 73:71. Susitikimo pabaigoje aikštės šeimininkai žaidė šaltakraujiškai, o žalgiriečių metimai skriejo pro šalį. Paskutinę minutę tiksliai realizavę baudos metimus „Barons/LMT“ krepšininkai šventė pergalę 83:77.

„Žalgiris“: W.Deane'as 23 (dvitaškiai 7/13, tritaškiai 3/3), T.Klimavičius 15 (dvitaškiai 5/12, 8 atk.kam., 4 rez. perd.), M.Brownas 12 (tritaškiai 2/5), J.Mačiulis ir E.Žukauskas - po 8, R.Varda 5, D.šalenga 4, R.Alijevas ir Ž.Janavičius - po 1.