Europos taurės turnyro pirmąjį atrankos etapą „Šiaulių“ ekipa pradėjo lygiosiomis namuose. Antrajame kėlinyje turėję net aštuoniolikos taškų persvarą šiauliečiai nesugebėjo jos išsaugoti ir rungtynes su Stambulo „Galatasaray“ klubu iš Turkijos baigė taikiai - 73:73 (23:13, 23:16, 8:23, 19:21).

Susitikimą aikštės šeimininkai pradėjo labai sėkmingai. Sužaidus tris minutes po Gintaro Kadžiulio ir Andriaus Šležo metimų šiauliečiai pirmavo 10:8. Įpusėjus kėliniui Gintautas Vileita gražiu prasiveržimu dar labiau padidino „Šiaulių“ pranašumą (13:4) ir privertė svečius prašyti pirmosios minutės pertraukėlės. Nors Turkijos klubui buvo pavykę kiek priartėti (11:18), antrasis A.Šležo tolimas metimas vėl grąžino „Šiauliams“ dviženklį pranašumą - 21:11. Iki ketvirčio pabaigos komandos pasikeitė tiksliais metimais ir po pirmojo kėlinio „Šiauliai“ priekyje - 23:13.

Antrajame ketvirtyje aikštės šeimininkai ir toliau patikimai gynėsi bei puikiai puolė varžovų krepšį. Ketvirtis prasidėjo tolimais G.Kadžiulio ir G.Vileitos tritaškiais, o sužaidus keturias minutes Saulius Kuzminskas po gražaus prasiveržimo padidino „Šiaulių“ persvarą iki keturiolikos taškų - 33:19. Likus trims minutėms iki didžiosios pertraukos S.Kuzminskas gražiu metimu dar labiau atitolino šiauliečius nuo varžovų (40:22). Antrąjį ketvirtį dvitaškiu baigė G.Vilieta ir įpusėjus mačui „Šiauliai“ turi įspūdingą - septyniolikos taškų - persvarą - 46:29.

Trečiasis kėlinys aikštės šeimininkams prasidėjo gerokai prasčiau, nei pirma mačo pusė. Tris tolimus metimus pataikę Stambulo klubo krepšininkai laimėjo keturių minučių atkarpą 11:3 ir sumažino deficitą iki vienženklio (40:49). Negana to, likus dviem minutėms iki trečiojo kėlinio pabaigos „Šiaulių“ persvara dar labiau aptirpo - 47:53. Pasipylę klaidos ir netikslūs aikštės šeimininkų komandos metimai leido dar labiau savo jėgomis patikėti „Galatasaray“ krepšininkams ir po trijų kėlinių ir „Šiaulių“ turėtos septyniolikos taškų persvaros liko tik du - 54:52.

Paskutinį ketvirtį Turkijos klubas pradėjo atkarpa 5:0 ir Dejanas Milojevičius pirmą kartą išvedė į priekį „Galatasaray“ klubą - 57:54. Nors G.Kadžiulis baudų metimais buvo sumažinęs šiauliečių deficitą iki minimumo (56:57), netrukus A.Šležas buvo nubaustas nesportine pražanga, o varžovai nutolo - 67:59. Likus žaisti tris minutes Marshalas Stricklandas tolimu metimu padidino svečių pranašumą iki dešimties taškų - 73:63.

Susitikimo pabaigoje „Šiauliai“ pademonstravo ypatingą valią ir kovingumą. Laimėję dviejų minučių atkarpą 10:0, „Šiauliai“ išlygino rezultatą ir susitikimas baigėsi lygiosiomis - 73:73. Lemiamą tašką baudos metimu jau pasibaigus rungtynių laikui pelnė G.Vileita.

„Šiauliai“: G.Vileita 22 (tritaškiai 2/3, baudos 8/8), G.Kadžiulis 19 (dvitaškiai 3/5, tritaškiai 3/6), A.Šležas 14 (6 atk. kam.), S.Kuzminskas 8 (6 atk. kam.), V.Praškevičius 7 (9 atk. kam.), A.Birgelis 2.

„Galatasaray“: A.Graves 25 (dvitaškiai 7/11, tritaškiai 3/5, baudos 2/4)D.Milojevič 20 (12 atk. kam.), M.Gurovič 9 (dvitaškiai 1/6, tritaškiai 1/6).

Atsakomosios rungtynės po savaitės vyks Turkijoje.