Lietuvoje vykstančio 41-ojo pasaulio kariškių orientavimosi sporto čempionato moterų varžybose ilgojoje ketvirtadienį mūsų šalies atstovė Ieva Sargautytė iškovojo sidabro medalį.

Nugalėjo daugkartinė pasaulio ir Europos čempionatų prizininkė rusė Tatjana Riabkina. Ji 8,2 km distanciją su 19 kontrolinių punktų (KP) Aukštadvaryje (Trakų r.) įveikė per 62 min. 3 sek.

27-erių metų I. Sargautytė nugalėtojai pralaimėjo 1 min. 7 sek.

Bronzos medalį pelnė rusė Natalija Koržova. Ji nuo nugalėtojos atsiliko 2 min. 19 sek.

Beje, vidutinėje trasoje auksą iškovojo taip pat T. Riabkina, o N. Koržova pelnė sidabrą.

Ketvirtadienį penktąją vietą užėmė vidutinėje trasoje bronzos medalį pelniusi Indrė Valaitė (66.57), o septinta tarp 56 dalyvių buvo Rasa Ptašekaitė (71.16).

Galutinėje moterų komandų įskaitoje Lietuvos komanda užėmė antrąją vietą ir iškovojo sidabro medalius. Auksas atiteko rusėms, o bronza – latvėms.

Vyrų varžybas ilgojoje trasoje laimėjo daugkartinis pasaulio ir Europos čempionas prancūzas Tjeri Žoržju. Jis 13,6 km distanciją su 26 KP įveikė per 72 min. 29 sek.

Sidabro medalis atiteko rusui Aleksejui Bortnikui. Jis nugalėtojui pralaimėjo 34 sek.

Bronzos medalį pelnė vidutinėje trasoje auksą iškovojęs kitas rusas Valentinas Novikovas, kuris nugalėtojui pralaimėjo 1 min. 9 sek.

Iš lietuvių geriausiai pasirodė Simonas Krėpšta. Jis tarp 172 dalyvių buvo septintas (77.05). Donatas Stulgys užėmė 32-ąją (83.31), o Svajūnas Ambrazas – 37-ąją (84.27) vietas.

Šeštadienį bus surengtos estafečių varžybos.

Pasaulio kariškių orientavimosi sporto čempionatas Lietuvoje rengiamas jau antrą kartą. Pirmą kartą mūsų šalyje jis vyko 2003 metais.