SEB BBL čempionui Kauno „Žalgiriui“ nepavyko išsikapstyti sudėtingose rungtynėse Valmieroje ir kauniečiai buvo priversti 82:90 (23:26, 11:20, 28:20, 20:24) pripažinti Ainaro Bagatskio treniruojamos „Valmiera“ ekipos pranašumą.

Pirmajame kėlinuke vyko apylygis žaidimas, komandos gana nesunkiai rinko taškus. Rezultatas ne sykį buvo lygus, o kelis sykius ketvirčio pabaigoje suklydęs „Žalgiris“ leido varžovams įgyti 5 taškų persvarą (26:21). Pirmąjį kėlinuką užbaigė tikslus T.Klimavičiaus dvitaškis ir kauniečiai atsilikinėjo 23:26.

Antrajame kėlinuke latviai padidino persvarą iki 8 taškų (31:23), bet M.Browno tritaškis sumažino kauniečių atsilikimą iki 3 taškų. Vis dėlto užsivedę „Valmiera“ krepšininkai nesiruošė atiduoti iniciatyvos ir spurtavę 7:0 pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą (44:32). Po dviejų kėlinukų „Valmiera“ buvo priekyje 46:34.

Po didžiosios pertraukos žalgiriečiai žaidė atkakliau, o D.Šalengos tritaškis ir M.Browno dvitaškis su pražanga leido kauniečiams sumažinti atsilikimą iki 6 taškų (44:50). „Žalgirio“ spurtą kiek pristabdė Ž.Janavičiaus techninė pražanga, leidusi latviams susigrąžinti dviženklį pranašumą (57:46). Vis dėlto kauniečiai nepalūžo. Iniciatyvos ėmėsi „Žalgirio“ amerikiečiai, kurių dėka skirtumas tarp ekipų sumažėjo iki 4 taškų (55:59, 60:64). Po trijų kėlinukų latviai pirmavo 66:62.

Ketvirtojo kėlinuko pradžioje P.Jankūnas sumažino atsilikimą iki 2 taškų (64:66), bet latviai atsakė 5 taškais be atsako. Kauniečiams niekaip nesisekė perimti iniciatyvą, o varžovams 8 taškus iš eilės pelnė J.Poznaks (77:69). Daugiausiai problemų „Žalgiriui“ kilo po savo krepšiu - kauniečiai niekaip negalėjo atsikovoti kamuolio ir suteikdavo varžovams po du ar net tris bandymus užbaigti ataką. Todėl likus 4 minutėms „Valmieros“ persvara šoktelėjo iki 10 taškų (81:71).

„Žalgiris“ kilo į lemiamą spurtą: L.Woodsas įdėjo iš viršaus, D.Šalenga pridėjo dvitaškį su pražanga, o M.Bronas - metimą iš vidutinio nuotolio ir likus žaisti pusantros minutės atsilikimą sumažėjo iki 3 taškų (78:81). I.Bankevics sumetė tris baudos metimus iš keturių, o M.Brownas prametė tris tritaškius. „Valmiera“ šventė netikėtą pergalę 90:82.

„Valmiera“: R.Clarkas 24, R.Sirsnins 21, I.Bankevics 18 (baudos metimai 11/12), J.Poznaks 12.

„Žalgiris“: L.Woodsas 16 (13 atk.kam.), P.Jankūnas 15 (8 atk.kam.), M.Brownas (tritaškiai 3/11) W.Deane‘as (3 rez.perd., 4 kld.) ir D.Šalenga (tritaškiai 2/7) - po 14, J.Mačiulis 5, T.Klimavičius 4.