Kauno „Žalgirio“ krepšininkai išvargo pergalę pirmose SEB Baltijos krepšinio lygos (BBL) „Elito“ diviziono rungtynėse. Beveik visas rungtynes atsilikinėję kauniečiai mačo pabaigoje persvėrė rezultatą savo naudai ir 78:74 (15:24, 19:14, 17:18, 27:18)palaužė Talino „Kalev/Cramo“ ekipą.

Visgi „Žalgirio“ pergalę apkartino vidurio puolėjo Ratko Vardos trauma. Trečiajame ketvirtyje puolėjas nesėkmingai nusileido ant žemės ir aikštelę paliko skausmo perkreiptu veidu. Po šio epizodo krepšininkas ant parketo nebepasirodė.

Prieš rungtynes buvo apdovanoti 1998-99 metų sezone Eurolygos čempionais tapą žalgiriečiai, todėl rungtynių pradžia šiek tiek užsitęsė. Aikštės viduryje buvo iškilmingai atidengta didžiulė taurė, identiška tai, kurią laimėję Eurolygą gavo kauniečiai.

Pirmuosius „Žalgirio“ taškus oficialiose rungtynėse šį sezoną pelnė komandos naujokas Willy Deane‘as. Netrukus amerikietis pataikė iš vidutinio nuotolio, dvitaškį pridėjo Paulius Jankūnas ir sužaidus dvi minutes aikštės šeimininkai iš karto atitrūko – 6:0. Visgi varžovai atsakė dviem tolimais metimais bei netruko išlyginti rezultatą – 6:6. Kauniečiai puolime ir toliau darė daugybę klaidų, o dar du tritaškius pridėję estai įpusėjus kėliniui persvėrė rezultatą savo naudai - 12:10.Aikštėje pasirodęs antrasis „Žalgirio“ įžaidėjas Žygimantas Janavičius per pusantros minutės surinko tris asmenines pražangas, o „Kalev/Cramo“ po J.Pace'o dvitaškio padidino pranašumą iki šešių taškų - 18:12. Kėlinio pabaigoje svečiai dar labiau padidino pranašumą ir po pirmųjų dešimties minučių turėjo devynių taškų persvarą - 24:15.

Nors antrojo ketvirčio pradžioje žalgiriečiams pavyko šiek tiek sėkmingiau žaisti puolime, kelios klaidos gynyboje ir gausybė pramestų baudos metimų neleido aikštelės šeimininkams ženkliai priartėti prie varžovų (21:28). Visgi sužaidus keturias minutes dvitaškį pataikė Jonas Mačiulis, tolimą metimą pridėjo W.Deane'as ir Talino klubo treneris buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, nes „Žalgirio“ deficitas sumažėjo iki dviejų taškų - 26:28. Po šios pertraukėlės svečiai pataikė du tolimus metimus, laimėjo atkarpą 6:2 ir vėl šiek tiek atitrūko - 34:28. Ketvirčio pabaigoje tris taškus pelnė P.Jankūnas, tačiau po dviejų kėlinių 38:34 pirmavo „Kalev/Cramo“ klubas.

Trečiąjį kėlinį svečiai pradėjo spurtu 9:0 ir pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą - 47:34. Negana to, traumą patyrė „Žalgirio“ ekipos aukštaūgis Ratko Varda. Krepšininkas aikštę paliko tik su komandos draugų pagalba. Aukštaūgio trauma kauniečius, regis, mobilizavo ir, laimėjęs poros minučių atkarpą 6:0, „Žalgiris“ priartėjo prie varžovų - 40:47. Tačiau kauniečiai ir toliau nuolatos klydo, vėlavo gynyboje, netiksliai mėtė baudos metimus, o Estijos komanda likus žaisti tris minutes iki ketvirčio pabaigos vėl gerokai atitolo - 53:42. Paskutines dvi kėlinio minutes „Žalgiris“ sužaidė labai sėkmingai, laimėjo atkarpą 9:3 ir po trijų kėlinių atsiliko tik penkių taškų skirtumu - 51:56.

Ketvirtojo kėlinio pradžią svečiai laimėjo 5:0 ir po J.Pace'o gražaus metimo per Eurelijų Žukauską „Kalev/Cramo“ vėl įgijo dviženklę persvarą - 61:51. Sužaidus tris minutes žalgiriečiai laimėjo atkarpą 8:3 ir privertė minutės pertraukėlės prašyti Talino klubo trenerį Nenadą Vuciničių, nes kauniečių deficitas ir vėl gerokai sumažėjo - 59:64. Nepaisant minutės pertraukėlės dvitaškį iš po krepšio pataikė Dainius Šalenga, du baudos metimus pridėjo Jonas Mačiulis ir dviženklės svečių persvaros beliko vienas taškas - 63:64. Iki susitikimo pabaigos likus trim minutėms Marcusas Brownas vienu baudos metimu po labai ilgos pertraukos rezultatą išlygino (67:67), o P.Jankūnas išvedė aikštės šeimininkus į priekį - 69:67. Nors svečiai ir vėl buvo persvėrę rezultatą (69:70), „Žalgiris“ likus minutei jau turėjo keturių taškų pranašumą - 74:70. Visgi netrukus svečiai atsakė keturiais taškais iš eilės ir likus 27 sekundes iki mačo pabaigos rezultatas vėl tapo lygus - 27:27. Laimei M.Brownas pataikė du baudų metimus, estų metimas buvo netikslus, o M.Brownas dar dviem baudomis įtvirtino „Žalgirio“ pergalę - 78:74.

„Žalgiris“: W.Deane'as 21, P.Jankūnas 20, J.Mačiulis 14, M.Brownas 6, L.Woodsas 5, D.Šalenga, E.Žukauskas ir R.Varda - po 4.