LKL čempionai Kauno „Žalgirio“ krepšininkai kovą dėl tarptautinio Aleksandro Gomelskio turnyro trofėjaus Rusijoje pradėjo įspūdinga pergale. Kauniečiai pusfinalyje rezultatu 83:81 (14:17, 17:19, 22:17, 30:28) patiesė varžybų šeimininkus CSKA krepšininkus ir iškopė į finalą, kuriame susitiks su Atėnų  „Panathinaikos“.

Dvikova prasidėjo apylygiai. Kauniečiai ne tik neleido varžovams įgyti persvaros, bet po kelių sėkmingų atakų išsiveržė į priekį 11:7. Vis dėlto kauniečiams ilgai pirmauti nepavyko - CSKA krepšininkai laimėjo atkarpą 10:0 ir įgijo 6 taškų persvarą - 17:11. Paskutinėmis pirmojo kėlinuko sekundėmis tolimą metimą pataikė W.Deane'as ir žalgiriečių atsilikimas sumažėjo per pusę - 14:17.

Antrąjį kėlinuką pradėjo W.Deane'o dvitaškis, o toliau sekė P.Jankūno tritaškis ir J.Mačiulio dėjimas. Sužaidus vieną minutę „Žalgiris“ buvo priekyje 21:17. Tačiau išlaikyti persvaros kauniečiams nepavyko. Kelios „Žalgirio“ klaidos puolime ir gynyboje leido rusams laimėti nesunkiai pelnyti taškų ir susigrąžinti pranašumą 25:23. Pamažu įsibėgėjusią CSKA komandą stabdyti buvo itin sunku.

Likus žaisti 3 minutes E.Lorbeko dvitaškis padidino šeimininkų persvarą iki 9 taškų (34:25), bet M.Brownas pataikė du dvitaškius, L.Woodsas - du baudos metimus ir po dviejų kėlinukų žalgiriečių deficitas siekė 5 taškus - 31:36.

Po didžiosios pertraukos rusai ir vėl pabėgo į priekį bei susikrovė 8 taškų persvarą (46:38). Tačiau „Žalgiris“ nenuleido rankų. L.Woodsas pataikė dvitaškį, sėkmingai sužaidė J.Mačiulis, o D.Šalengos baudos metimai sumažino atsilikimą iki 3 taškų (45:48).

Likus kiek mažiau nei trims minutėms iki dviejų taškų atsilikimą sumažino Ž.Janavičius, o kitos atakos metu L.Woodsas pataikė vieną baudos metimą, kamuolį puolime atkovojo P.Jankūnas, įmetęs du taškus su pražanga. Jo bauda skriejo pro šalį, bet 2 taškus pridėjo R.Varda ir Lietuvos ekipa išsiveržė į priekį 53:50. Paskutinėmis kėlinuko sekundėmis tritaškį įmetė T.Langdonas ir prieš lemiamą susitikimo dalį rezultatas buvo lygus - 53:53.

Ketvirtajame kėlinuke kauniečiams pavyko perimti iniciatyvą ir neatiduoti jos CSKA žaidėjams. Į varžovų tritaškius, kauniečiai atsakydavo tritaškiais, į dvitaškius - dvitaškiais. Likus žaisti daugiau nei 4 minutes M.Browno tritakis grąžino „Žalgiriui“ persvarą (70:68).

Taiklių T.Langdono ir J.R.Holdeno dvitaškių dėka rusai susigrąžino pranašumą, bet J.Mačiulis atkovojo kamuolį, pelnė dvitaškį, kitos atakos metu perėmė kamuolį ir įmetė tritaškį bei „Žalgirio“ persvara šoktelėjo iki 4 taškų - 79:75. Rusai dar galėjo išplėšti pergalę, bet paskutinis E.Lorbeko tritaškis tikslo nepasiekė ir „Žalgiris“ šventė pergalę 83:81.

Rezultatyviausiai CSKA gretose žaidė: T.Morrisas 15 (5 rez.perd.), T.Langdonas ir V.Chriapa - po 12, E.Lorbekas (7 atk.kam.) ir Z.Planiničius (5 rez.perd.) - po 9, V.Keiru ir J.R.Holdenas - po 8.

„Žalgirio“ ekipą į pergalę vedė:  J.Mačiulis (5 per.kam.) ir P.Jankūnas - po 18, M.Brownas 15, L.Woodsas 15 (8 atk.kam., 2 blk.), W.Deane'as 8 (5 atk.kam., 3 rez.perd.), R.Varda 6, Ž.Janavičius ir D.Šalenga - po 2, T.Klimavičius.

Trečiadienį turnyro finale kauniečiai susikaus su Atėnų „Panathinaikos“ klubu, kuris po pratęsimo 100:96 įveikė Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkus. Beje, „Žalgiriui“ tai bus tarsi naujojo Eurolygos sezono repeticija, nes pirmose rungtynėse kauniečiai išvykoje kovos su „Panathinaikos“ klubu.

Bet kokiu atveju Lietuvos klubas šiame turnyre užsitikrino mažiausiai 30 tūkstančių eurų prizą, o jeigu laimėtų finale – „Žalgiriui“ atitektų 45 tūkstančiai eurų.