Šį vakarą Genujos „Luigi Ferrari“ stadione UEFA taurės turnyro trečiojo atrankos etapo dvikovoje špagas surėmė vietos „Sampdoria“ ir Lietuvos čempionas Kauno FBK „Kaunas“. Deja, mūsiškiai nesugebėjo nieko pasiūlyti puikiai žaidusiems italams ir, nusileidę jiems net 0:5 (0:3), prieš spalio 2-ą dieną Kaune vyksiantį atsakomąjį mačą turi jau tik menkus teorinius šansus įveikti šį barjerą.

Tragiška rungtynių pradžia

Kaip ir galima buvo tikėtis, „Sampdoria“ futbolininkai, į kurių startinę sudėtį pateko ir Lietuvos rinktinės gynėjas Marius Stankevičius,  jau nuo pirmų minučių užspaudė kauniečius jų aikštės pusėje ir kūrė vieną pavojingą progą po kitos. Italų pastangos atsipirko jau 14 minutę, kai po kampinio aukščiau už visus iššokęs puolėjas Emiliano Bonazzoli pirmąkart pasiuntė kamuolį į mūsiškių vartus – 1:0.

Kol kauniečiai bandė atsigauti po šalto dušo, šeimininkai ir toliau diktavo savo sąlygas bei be paliovos rezgė atakas. Viena jų 21 minutę virto dar vienu įvarčiu: vėl po kampinio kilusiame sąmyšyje pirmas prie kamuolio suskubo tas pats nenurimstantis E. Bonazzoli ir gausių vietos sirgalių džiaugsmui antrąkart sušaudė FBK „Kauno“ vartininką iš Argentinos Estebaną Dreerį – 2:0.

Kauniečiai ir toliau retai ryždavosi pereiti aikštės vidurį ar tuo labiau trukdyti Genujos klubo vartų sargo ramybę, tuo tarpu jų varžovai taip nesikuklino ir kone šeimininkavo kauniečių baudos aikštelėje. Kurį laiką didvyriškomis gynėjų ir vartininko pastangomis mūsiškiai dar sugebėjo atsispardyti, bet išvengti neišvengiamo vis tik nepavyko, nes 36 minutę trečią vinį į FBK „Kauno“ karstą įkalė „Sampdoria“ atakų lyderis Antonio Cassano – 3:0.

Po pertraukos reikalai nepasitaisė

15 minučių pertraukos stebukladariui iš Portugalijos Jose Couceiro ir jo auklėtiniams neužteko – antrajame kėlinyje vaizdas aikštėje visai nepasikeitė: italai ir toliau dominavo pagal visus aspektus ir tiesiog mėgavosi žaidimu. Po daugybės neišnaudotų kampinių ir smūgių šalia vartų kartą jau pasižymėjęs A. Cassano 57 minutę puikiu baudos smūgiu pelnė ir ketvirtą „Sampdoria“ komandos įvartį  - 4:0.

Italai, įgiję tokią solidžią persvarą, kiek atleido vadeles ir nusprendė ramiai baigti rungtynes. Kauniečiai tokiam įvykiui scenarijui per daug nesipriešino. Tiesa, 86 minutę raudoną kortelę prieš savo akis išvydo saugas Vytautas Lukša, o tik po keitimo aikštėje pasirodęs šeimininkų žaidėjas Bruno Fornaroli įmušė dar vieną įvartį. Vis tik netrukus teisėjo iš Anglijos Steve'o Tannerqo nuaidėjęs finalinis švilpukas paskelbė daugiau nei įtikinama genujiečių pergalę rezultatu 5:0. Beje, Europos turnyre tai buvo jau trečia iš eilės FBK „Kauno“ „sausa“ (be įvarčių varžovams) išvyka ir antras mačas paeiliui, kai komanda rungtynes baigia nepilnos sudėties.

Dar kartą priminsime, kad antroji šių ekipų akistata vyks sausio 2 dieną Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadione. Kauniečiams norint prasimušti į UEFA taurės grupių varžybas namie reikia laimėti ne mažiau kaip 5 įvarčių skirtumu.

Siūlome pažiūrėti šių rungtynių įvarčius ir kitų Italijos klubų pasirodymą UEFA taurėje: