Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Lietuvos rytas“ iškovojo pirmąsias pergales

Klaipėdoje stovyklaujantys Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pirmadienio vakarą išbandė jėgas draugiškose rungtynėse. Pajūryje dar derinantys sportavimą lauke su darbu salėje žalgiriečiai pirmąjį pasiruošimo sezonui mačą sužaidė su Rimanto Endrijaičio vadovaujama Sumų „Sumychimprom“ komanda. Uždaroje salėje vykęs susitikimas baigėsi „Žalgirio“ pergale – 91:69.

Sumų ekipos žaidėjai tik pirmajame kėlinyje sugebėjo pasipriešinti kauniečiams, kuriems neleido įgyti dviženklio pranašumo (28:20). Prieš didžiąją pertrauką „Žalgirio“ persvara pasiekė 14 taškų (45:31), o po trečiojo kėlinio LKL čempionai atitrūko net 29 taškų skirtumu (71:42). Ukrainiečiai atkuto tik per paskutinįjį ketvirtį, kurį laimėjo 27:20.

Tarp žalgiriečių rezultatyviausi buvo Mantas Kalnietis ir Tadas Klimavičius, surinkę po 15 taškų. Kaune individualiai sportavęs ir tik Klaipėdoje visiškai prie komandos prisijungęs Jonas Mačiulis pelnė 14 taškų. Willie Deane‘as įmetė 13 taškų, Dainius Šalenga – 10, Lorenas Woodsas – 9, Paulius Jankūnas – 9, Ratko Varda – 5, Žygimantas Janavičius – 1.

„Sumychimprom“ komanda pasiruošimą sezonui pradėjo kiek anksčiau. Praėjusią savaitę R.Endrijaičio auklėtiniai 12 taškų skirtumu nusileido Lietuvos pajūryje taip pat sportuojančiai Maskvos „Khimki“ ekipai. Ukrainiečių gretose žaidžiantys lietuviai Osvaldas Mačernis ir Linas Lekavičius rungtynėse su „Žalgiriu“ atitinkamai pelnė 9 ir 3 taškus.

Pergale pasiruošimą naujajam sezonui pradėjo ir šalies vicečempionė Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda. Ji šiandien Druskininkuose 95:79 parklupdė Ukrainos atstovus Južno „Chimik“ krepšininkus.