Šiandien Lietuvos krepšininkai stojo į paskutinį mūšį - mūsų dvyliktuko varžovai buvo kaip nulupti pažįstami argentiniečiai, kurie Pekino olimpiadoje sykį jau buvo patiesti ant menčių. Tiesa, šį sykį net ir be savo lyderio E. Ginobilio žaidusi Argentinos rinktinė nepaliko šansų ir nušvilpė bronzos medalius lietuviams iš panosės - 87:75.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo Pietų Amerikos atstovai. Fabricio Oberto ir Luiso Scolos dėka buvo išsiveržę į priekį 10:6, bet jau kitos atakos metu Ramūnas Šiškauskas įsmeigė tritaškę bombą su varžovo pražangą ir išlygino rezultatą.

Vis tik argentiniečiai ir toliau nuolat buvo keliais taškais priekyje priekyje, o daugiausiai nemalonumų mūsiškiams kėlė Andresas Nočionis ir Luisas Scolo. Po pirmųjų dešimties minučių - 21:24.

Antrajame ketvirtyje po gražaus S. Jasaičio metimo Lietuvos vyrai buvo trumpam persvėrę rezultatą 27:26, bet argentiniečiai į tokį mūsiškių akibrokštą atsakė trimis tritaškiais iš eilės ir po Leonardo Gutierrezo ir Alfredo Quinteroso tolimų šūvių nurūko į priekį 35:27.

Nepadėjo ir R. Butauto paprašyta minutės pertraukėlė. A. Quinterosas įsūdė dar du tritaškius ir lietuvių padėtis tapo beveik katastrofiška - 31:44. Kėliniui baigiantis S. Jasaitis tritaškiu dar kiek aptirpdė varžovų pranašumą, bet Carlosas Delfino įritino du taškus ir į didžiąją pertrauką komandos išėjo mūsiškiams švieslentėje degant itin nemaloniems skaičiams 34:46.

Vaizdas aikštelėje nesikeitė ir trečiajame kėlinyje - argentiniečiai sėkmingai gynėsi ir toliau didino savo persvarą. Po Luiso Scolos dvitaškio Argentina nutolo iki 54:37.

Nors vienu metu jų pranašumas jau siekė net 24 taškus, lietuviai ketvirčio pabaigoje spurtavo 5:0 ir kiek sumažino deficitą - 49:68.

Mūsiškiai dar pabandė pasispardyti ir paspausti varžovus ketvirtajame kėlinyje. Tai davė vaisių ir lietuviai po truputį pradėjo artėti - 59:71.

Vis dėlto veiksmų buvo imtasi per vėlai: pietų amerikiečiai išsaugojo saugų atstumą ir finišavo pergalingai - 87:75.

Lietuva: R.Šiškauskas 15, R.Kaukėnas 14, Š.Jasikevičius 9, M.Lukauskis 8, R.Javtokas 7, J.Mačiulis 6, S.Jasaitis ir L.Kleiza – po 5, K.Lavrinovičius ir M.Petravičius – po 3.

Argentina: C.Delfino 20, L.Scola 16, A.Nocioni 14, L.Gutierrezas ir A.Quinteros – po 11, F.Oberto 9.

Priminsime, kad Lietuvos rinktinė pasiruošimo metu draugiškame mače Argentiną pamokė 94:75, o pirmojoje Olimpinių žaidynių dvikovoje varžovus pranoko 79:75.

Pusfinalyje lietuviai tik po nervų karo ir skandalingo teisėjavimo 86:91 buvo priversti pripažinti Ispanijos komandos pranašumą, o pietų amerikiečiai 81:101 garbingai pasipriešino JAV krepšinio žvaigždėms.

Lietuvos vyrai mažajame finale žaidė penktą kartą iš eilės - prieš tai mūsiškiai net iš trijų olimpiadų parsivežė bronzą.