Stipriausias pasaulio žmogus Žydrūnas Savickas kartu su komandos draugais iškovojo pasaulio galiūnų čempionų titulą.

Po trejų metų susigrąžinti stipriausios planetos komandos vardą Ž.Savickui padėjo Vilius Petrauskas, Saulius Brusokas, Vidas Blekaitis ir ekipos debiutantas mažeikietis Vytautas Lalas.

„Tai viena įspūdingiausių pergalių, nes laimėjome paskutinę minutę“, - džiaugėsi Ž.Savickas. Jis su komandos draugais finale iškovojo 26 taškus - tiek pat, kiek Rusijos rinktinė. Tačiau čempione tapo paskutinę rungtį laimėjusi Lietuva.

„Mūsų tikslas buvo medaliai, bet kiekvienas slapta tikėjosi laimėti čempionatą“, - atskleidė galiūnų čempionato individaliuose turnyruose nepralenkiamas Ž.Savickas.

Ukrainoje vykusiame turnyre neapsieita be traumų. V.Lalui bei V.Petrauskui trūko kairių rankų raumenys. Kojos traumą patyrė Ž.Savickas, tačiau jos rimtumo sportininkas vakar dar nežinojo.

Į finalą Lietuvos rinktinė pateko nugalėjusi A grupėje. Lietuviai surinko 36 taškus, o antri likę ukrainiečiai - 33,5. B grupėje nugalėjusi Rusija pelnė 35,5 taško, o antrąją poziciją užėmę JAV galiūnai - 26,5.