Pirmosios dvi XXIX Pekino vasaros olimpinių žaidynių dienos privertė šešis mūsų šalies atstovus baigti olimpiadą.

Pirmasis šeštadienį olimpines varžybas pradėjo ir pirmasis savo olimpinį pasirodymą baigė dziudo imtynininkas Albertas Techovas.

Jie jau ilsisi

Vienintelis Lietuvos dziudo atstovas Pekine pirmąją svorio kategorijos iki 60 kg dvikovą pralaimėjo Venesuelos sportininkui Javierui Antonio Guedezui. Per pagrindinį 5 min. laiką nė vienas iš imtynininkų taškų nepelnė, tad dvikova baigėsi lygiosiomis. Per papildomas penkias minutes kova vyko iki „auksinio taško“. Praėjus 1 min. ir 13 sek. Venesuelos atstovas, atlikęs metimo viena ranka per petį veiksmą, pelnė pirmus taškus. Kad mūsų sportininkas galėtų reabilituotis paguodos turnyre, Venesuelos imtynininkas turėjo patekti į pusfinalį, tačiau jam nepavyko to padaryti.

A.Techovui buvo planuojama 7-9 vieta, tačiau Lietuvos atstovui teks tenkintis 16-32 vietomis.

Vilčių nepateisino ir 25 metų kaunietis boksininkas Daugirdas Šemiotas. Svorio kategorijoje iki 81 kg lietuviui buvo planuota 8-9 vieta, bet šeštadienį per šešioliktfinalį jis 3:11 pralaimėjo kazachui Jerkebulanui Šynalijevui. Taigi dabar D.Šemiotas galės netrukdomas mėgautis Pekino malonumais. Mūsų trenerių nuomone, tai buvo bene geriausia Daugirdo kova per pastaruosius ketverius metus. Pritrūko tik taiklesnių smūgių. Beje, pernai šie sportininkai pasaulio čempionate laimėjo bronzos medalius.

„Gal daugiau reikėjo dirbti priekine ranka, bet varžovas neleido to daryti, - ieškojo pralaimėjimo priežasčių Lietuvos boksininkas. - Esu nusivylęs. Tikėjausi geresnių rezultatų.“

Nepasisekė ir kitam mūsų boksininkui. 20-metis kaunietis Egidijus Kavaliauskas (svorio kategorija iki 64 kg) šešioliktfinalyje 2:13 (0:1, 1:3, 0:5, 1:4) pralaimėjo prancūzui Alexisui Vastine‘ui ir taip pat baigė pasirodymą.

Moterų sportinės gimnastikos varžybose debiutavo 21-erių Jelena Zanevskaja. Lietuvos gimnastė daugiakovės varžybose surinko 53,950 balo ir užėmė 54-ąją vietą tarp 98 sportininkių (planuota 36-42 vietos).

Badmintonininkė Akvilė Stapušaitytė be kovos pateko tarp 64 pajėgiausių moterų vienetų turnyro dalyvių ir per antrąjį ratą sekmadienį žaidė su šeštą reitingą turinčia Europos vicečempione dane Tine Rasmussen. Per 22 minutes Akvilė pralaimėjo varžovei 0:2 (6:21, 8:21) ir savo pasirodymą baigė.

Jie džiūgavo

Kitam olimpinių žaidynių debiutantui badmintonininkui Kęstučiui Navickui sekėsi geriau. Per 41 pirmojo vyrų vienetų varžybų rato minutę lietuvis 2:1 (23:21, 12:21, 21:9) įveikė ispaną Pablo Abianą ir pateko tarp 64 turnyro žaidėjų. Šiandien vyks antrojo rato kovos, per jas Kęstutis susirungs su rusu Stanislavu Puchovu.

Savo pasirodymu K.Navickas liko patenkintas: „Sutramdžiau jaudulį ir - pavyko laimėti.“

Sėkmingai olimpiadą pradėjo ir akademinio irklavimo vienvietininkas Mindaugas Griškonis. Lietuvis 2000 m nuplaukė per 7 min. 28,5 sek. ir, per ketvirtąjį atrankos plaukimą užėmęs antrąją vietą, pateko į ketvirtfinalį. Šios varžybos vyks šiandien.

Į finalus neprasibrauta

Devyniolikmetis plaukikas Giedrius Titenis 100 m krūtine įveikė per 1 min. 00,11 sek. ir pagerino Lietuvos rekordą. Šis rezultatas jam būtų garantavęs septintąją vietą tarp aštuonių finalo dalyvių. Tačiau pusfinalyje Giedrius įveikė nuotolį per 1 minutę 0,66 sekundės ir į finalą nepateko. Galutinėje įskaitoje jis užėmė 12-ąją vietą. Iki finalo lietuviui pritrūko 0,11 sekundės. Ko dar pristigo iki finalo? „Jėgų. Komandos draugai dar sakė, kad ne visai tiksliai atlikau posūkį“, - po pasirodymo kalbėjo sportininkas.

G.Titeniui olimpinės žaidynės jau baigėsi. Pekine jis bus iki rugpjūčio 18 dienos ir stebės kolegų startus.

Į 100 m plaukimo nugara pusfinalinį nepavyko prasibrauti Vytautui Janušaičiui. Atrankos varžybose jis nuotolį nuplaukė per 55,65 sek. ir tarp 45 dalyvių liko 32-as.

Kvalifikacinių varžybų barjero neįveikė Saulius Binevičius. Jis 200 m laisvuoju stiliumi nuplaukė per 1 min. 51,80 sek. ir tarp 57 dalyvių liko 47-as.

Aukščiausia vieta - 9-oji

Iki moterų dviračių plento varžybų G.Titenio užimta 12-oji vieta kol kas buvo aukščiausia. Tačiau jo rezultatą pagerino dviratininkės.

Vakar vykusiose grupinėse plento lenktynėse Edita Pučinskaitė užėmė devintąją vietą. Lietuvė 126,34 km distancijos finišą pasiekė 21 sekunde vėliau už britę Nicole Cooke - ši iškovojo aukso medalį. Vienuolikta tarp 62 finišavusių (startavo 66) dviratininkių buvo Jolanta Polikevičiūtė, o 27-a - trečia lietuvė Modesta Vžesniauskaitė.

Šeštadienį vyrų plento lenktynių medalių dalybose Lietuvos dviratininkai nedalyvavo: Ignatas Konovalovas finišavo 29-as, o Dainius Kairelis - 74-as.