Lietuvos jaunimo jaunimo (U-20) rinktinė patyrė pirmąją nesėkmę Europos čempionate. Po atkaklios ir nervingos kovos mūsiškiai 80:84 (28:19, 16:21, 21:24, 15:20) nusileido Turkijos krepšininkams.

Lemiamas rungtynes dėl patekimo į Europos čempionato pusfinalį Lietuvos rinktinė žais ketvirtadienį, 20:45 val. su italais.

Rungtynės prasidėjo aktyviai, komandos greitai užbaigdavo atakas. Itin įdomi buvo gynėjų dvikova. Pirmąsias minutes turkus į priekį vedė 182 cm ūgio Dogus Balbay, o jį pakeitęs Gokperis Genas tęsė komandos draugo darbą. Tuo tarpu Lietuvos rinktinėje išsiskyrė Žygimantas Janavičius, pelnęs 6 taškus.

Pirmoje kėlinuko pusėje kontratakų dėka pirmavo turkai, tačiau penktąją minutę M.Gecevičiaus dvitaškis išvedė lietuvius į priekį 12:10. Nuo to laiko mūsiškiai buvo priekyje, o po vieno M.Gecevičiaus ir dviejų V.Lipkevičiaus tritaškių įgijo 7 tašų persvarą - 26:19. Po pirmojo kėlinuko Lietuva pirmavo 28:19.

Antrajame kėlinuke įvykiai aikštelėje keitėsi ne vieną kartą. Vos tik prasidėjus ketvirčiui A.Juškevičius padidino mūsiškių persvarą iki 11 taškų (30:19), bet leido varžovams pelnyti 7 taškus be atsako ir sušvelninti deificitą iki 4 taškų (26:30). Tada Š.Vasiliausko ir P.Skurdausko pastangų dėka lietuviai susigrąžino dviženklį pranašumą (39:28), bet nedengiamas turkų snaiperis O.Sevincas įmetė du tritaškius ir sumažino atsilikimą iki 3 taškų - 36:39.

Likus žaisti mažiau nei 2 minutes už neva imituotą pražangą M.Gecevičius nubaustas technine pražanga. Turkams nepavyko pasinaudoti situacija maksimaliai, tačiau sužaidus du kėlinukus lietuviai turėjo tik 4 taškų persvarą - 44:40

Po didžiosios pertraukos kovingai nusiteikę turkai ne tik pasivijo lietuvius, bet po ketvirtojo O.Sevinco tritaškio išsiveržė į priekį 47:46. Vis dėlto Lietuva nors ir sunkiai, neleido varžovams dominuoti aikštelėje. Sėkmingo P.Skurdausko žaidimo dėka lietuviai susigrąžino pranašumą.

Likus žaisti mažiau nei 2 minutes P.Skurdauskas blokavo varžovo metimą, o į priekį nuskubėjęs Ž.Janavičius pelnė du taškus su pražanga - 62:55. Vis dėlto ketvirčio pabaigoje lietuviai praleido du G.Geno ir vieną D.Balbay tritaškius bei pirmavo minimaliu skirtumu 65:64.

Ketvirtąjį kėlinuką sėkmingai pradėjo Š.Vasiliauskas, kurio vedama ekipa padidino persvarą iki 5 taškų (71:66). Vis dėlto turkai nenuleido rankų ir aktyviai kovodami sugebėjo išlyginti rezultatą (74:74). Maža to, A.Ozdemiras sumetė baudos metimus, o kitos atakos metu pataikė dvitaškį ir likus žaisti 2:00 min. turkai pirmavo 80:76.

Tada aikštelėje pasirodęs A.Juškevičius įmetė dvitaškį, bet likus žaisti 45 sek. B.Hersekas pataikė iš po krepšio ir turkų rinktinės atsarginių žaidėjų suolelis jau šokinėjo, švęsdami pergalę - 82:78.

D.Motiejūnas sumetė baudos metimus, bet lemiamos atakos metu A.Juškevičiaus mestas tritaškis nepasiekė tikslo ir Turkijos krepšininkai šventė pergalę 84:80.

Lietuva: M.Gecevičius 16 (6 atk.am., 4 rez.perd.), Ž.Janavičius ir P.Skurdauskas (6 atk.am., 3 blk.) - po 12, V.Lipkevičius 11 (7 atk.kam.), Š.Vasiliauskas 9, L.Brazdauskis 6 (5 praž.), M.Valukonis 5 (9 atk.kam., 3 rez.perd.).

Turkija: D.Balbay 20 (7 rez.perd.), G.Genas 18, A.Ozdemiras 17 (5 rez.perd.), O.Sevincas 13, B.Hersekas 8.