V. Greičius ("News Bridgepix" nuotr.)

Prezidentui nepavyko įtikinti Seimo frakcijų per balsavimą atleisti Aukščiausiojo Teismo pirmininką Vytautą Greičių. Vieningos nuomonės kol kas nereiškia nei valdantieji, nei opozicija. Konservatoriai išvis siūlo sustabdyti atleidimą ir žada kreiptis į Konstitucinį Teismą, kad šis išaiškintų, ar atleidimas teisėtas.

Jautė spaudimą

Seimo frakcijų seniūnai pas Prezidentą pakviesti po nesėkmingo bandymo atleisti kadenciją baigusį Aukščiausiojo teismo pirmininką Vytautą Greičių. Pakartotinį pasiūlymą teikiantis šalies vadovas teigia, kad Greičiaus atleidimui vienbalsiai pritarė teisėjų taryba, todėl viliasi ir parlamento vienybės.

REKLAMA

Ketvirtadienį Prezidentas Valdas Adamkus pareiškė nesiūlantis Aukščiausiojo Teismo pirmininko Vytauto Greičiaus antrai kadencijai prašomas pačių teismų ir siekdamas išsklaidyti visuomenės nuomonę apie teismuose susidariusius klanus.

„Mano supratimu, aš vykdau tai, kas pageidaujama pačių teismų, teismų tarybos“, - teigė V. Adamkus. Prezidento nuomone, reikia išsklaidyti visuomenėje pradėjusias sklisti kalbas apie atskirose teismų sistemose susidarusius klanus.

Šalies vadovo manymu, dabar yra tinkamas laikas rotacijai. „Konstitucinio Teismo pirmininkas yra pasikeitęs, dabar AT pirmininkas suteikia galimybę naujam teisėjui perimti administruoti. Ne už kalnų ir Administracinio teismo pakeitimai“, - teigė V.Adamkus.

Šalies vadovas susitikime patikino Seimo vadovybę ir frakcijų vadovus, kad neturi jokių asmeninių interesų teikiant kandidatus į Aukščiausiojo Teismo pirmininko pareigas.

V. Adamkus taip pat pripažino, kad jam buvo darytas spaudimas renkantis kandidatus į AT pirmininko postą. „Buvo spaudimas iš įvairių pusių ir jeigu tam būčiau pasidavęs, teikčiau kandidatą į pirmininkus, kuris būtų priklausomas nuo politinių jėgų ar būtų nežinomas teisinėje visuomenėje“, - pabrėžė Prezidentas.

Frakcijų sprendimai - prieš balsavimą

Tačiau šie argumentai Seimo frakcijų neįtikino. Valandos susitikimas su frakcijomis praėjo be rezultatų.

Prieš Greičiaus atleidimą balsavę konservatoriai pasiūlė stabdyti atleidimą, nes V. Greičius paskirtas vadovu neterminuotam laikui. „Yra siūloma kreiptis į KT, kad jis išnagrinėtų Seimo nutarimą 1999 metų, kuriuo Vytautas Greičius buvos paskirtas ST primininku nenurodant kokios trukmės kadencijai jis skiriamas į šitas pareigas“, sakė Tėvynės sąjungos lyderis A. Kubilius.

REKLAMA

Tuo tarpu Valdančiajai koalicijai priklausančių liberalcentristų frakcijos seniūnas Vytautas Bogušis konservatorių lyderio teiginius vadino „fantasmagoriniais“ bei priminė, kad 1999 metais minėtą nutarimą dėl V.Greičiaus paskyrimo AT pirmininku priėmė patys tuo metu valdę konservatoriai.


Rašyti komentarą...
s
stebetojas
2008-07-11 20:29:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atleisti Greiciu vieningai patare Teiseju taryba. Teiseju taryba sudaro buve sovietiniai teisininkai. Apie tai galima spresti is to, kad vidutinis teiseju tarybos nariu amzius 50 m. Visuomenes atstovu ten nera. Teiseju taryba pavaldi valstybininkams.
Atsakyti
0

k
kaunietis
2008-07-11 23:39:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man gerb.V.Greicius palieka gera ispudi .kad tapkinis jo nemegsta tai tik garbe teisejui . Sekmes gerb.V.Greiciui
Atsakyti
0

a
allex
2008-07-12 09:30:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Adamkus kerštingas- V.Greičiaus negali pakęsti už tai, kad apsigynė ir išryškino melagius teisėjus, kurie Adamkaus palaiminti ir toliau dirba , ar žinote kuo? Ogi teisėjais. Darome išvadą, kad apsimelavę teisėjai Adamkui tinka, o teisybę apgynęs V.Greičius tampa nepageidaujamu.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų