„Lakers“ krepšininkai atsisako kelti baltą vėliavą

Šiąnakt trečiose Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio lygos (NBA) čempionato finalo rungtynėse Los Andželo „Lakers“ žaidėjai namie vargais negalais palaužė Bostono „Celtics“ ekipą ir sušvelnino serijos iki keturių pergalių rezultatą1:2 bei atgaivino viltis iškovoti NBA aukso žiedus.

Los Andželo „Staples Center“ vardu pavadintoje arenoje šeimininkai 87:81 (20:20, 23:17, 17:25, 27:19) pirmąkart šių metų finale įveikė „Celtics“ ekipą, nors pergalė ir buvo pasiekta labai sunkiai.

Beveik visų rungtynių metu vyko apylygi kova. Pirmame kėlinuke „Lakers“ įgijo 8 taškų pranašumą (15:7), tačiau jau netrukus pirmavo Bostono ekipa – 20:18.

Antrame ketvirtyje sėkmingiau rungtyniavo šeimininkai, kurie po Jordano Farmaro tritaškio pirmavo 34:25, o po Sašos Vujačičiaus dvitaškio įgijo dviženklę persvarą – 38:27. Ray’aus Alleno tolimas metimas paskutinę minutę sušvelnino Bostono deficitą iki 6 taškų – 37:43.

Po didžiosios pertraukos svečiai perėmė iniciatyvą. „Celtics“ patikimai gynėsi, o puolime įsižaidė prieš tai aklinai uždengtas Kevinas Garnettas. Po trijų kėlinukų „keltai“ pirmavo 62:60.

Ketvirtojo ketvirčio pradžioje S.Vujačičiaus tritaškis grąžino „Lakers“ ekipai minimalų pranašumą ir nors vėliau dar keletą minučių pirmavo svečiai, šeimininkai pamažu jautėsi vis tvirčiau. Po Kobes Bryanto tritaškio bei baudos metimų jo komanda jau pirmavo 73:68, o po dviejų sėkmingų Pau Gasolio atakų „Lakers“ buvo priekyje 77:70. Paulas Pierce’as ir K.Garnettas sumažino skirtumą iki dviejų taškų (76:78), tačiau įspūdingai rungtyniavęs S.Vujačičius vėl pataikė iš toli, Derekas Fisheris sumetė baudas, o pergalingą tašką padėjo K.Bryantas – 87:81.

„Lakers“ orkestrui dirigavo: K. Bryantas 36 (7 atk. kam.), S.Vujačičius 20, P.Gasolis 9 (12 atk. kam.).

„Celtics“ klubą paskui save traukė: R. Allenas 25 (5/7 tritaškiai), K. Garnettas 13 (12 atk. kam.), J. Posey 9 (7 atk. kam.), K. Perkinsas ir R.Rondo – po 8, P.Pierce'as 6 (2/14 iš žaidimo).

Ketvirtosios ir penktosios finalo serijos rungtynės vyks atitinkamai ketvirtadienio ir sekmadienio naktį Los Andželo „Staples Center“ tvirtovėje.