REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Birželio 7-13 d. naujose Lietuvos ambasados patalpose Londone vyks pirmoji grupinė Jungtinėje Karalystėje reziduojančių lietuvių menininkų paroda.

REKLAMA
REKLAMA

„Kitur“ yra ir vieta, ir idėja. Didžiojoje Britanijoje gyvenantys ir dirbantys Lietuvos menininkai yra geografiškai kitur. Buvimą kitur apibūdina ne tik (ir ne tiek) apčiuopiami, esantys dalykai: vietos spalvos, charakteris, personažai, vaizdai, receptai, įvykiai ir papročiai, bet ir neakivaizdus trūkumas tos vietos, iš kurios išeita. Tas trūkumas ar nebuvimas veikia savivoką – mūsų identitetas taip pat painus, kartais dvilypis, kartais nejaukiai įsikūręs, netgi slepiamas.

REKLAMA

Nuo 1990-ųjų daugybė lietuvių persikėlė gyventi į Jungtinę Karalystę, daugiausia ekonominių paskatų vedini, bet kai kas ir privilioti neribotų šios šalies galimybių. Kai kas iš jų nuolat dirba vizualiųjų menų ar fotografijos srityse, įvaizdindami savo buvimą „kitur“ bei su tuo susijusias transformacijas. Paroda „Kitur. Elsewhere“ – tai pirmasis bandymas aprėpti įvairiose terpėse tarpstančią lietuvių menininkų kūrybą, kuri atskleidžia įvairius buvimo „kitur“ modalumus, tapatybės transformacijas, iliuzinę nežinomybės paslaptį, vietos, iš kur esame, trūkumą bei trauką vietos, kurioje galime būti kažkuo „kitu“. Daugelis parodoje eksponuojamų darbų primena asmeninius dienoraščius, o kai kurie iš jų imasi meninės dominuojančių institucijų ir dominuojančios kultūros kritikos. Tačiau visi menininkai pagaliau susiduria su neišsprendžiama dilema: kas geriau – būti didele žuvimi mažame tvenkinyje ar maža žuvele (planktonu?) dideliame?

REKLAMA
REKLAMA

Paroda „Kitur. Elsewhere“ taip pat yra ir tam tikra intervencijų visuma: lietuvių į tradicinę britišką ir daugiakultūrę didmiesčio terpę; marginalizuotos mažumos – į pasaulio meno centrą; įvairia menine veikla užsiimančių asmenų – į institucionalizuotą ne meno kontekstą. Šiam projektui Lietuvos ambasada Londone suteikė savo naująsias patalpas, kurios netrukus bus renovuojamos, ir tai taip pat galima vadinti tam tikra intervencija: šalia vieno svarbiausių institucionalizuoto meno muziejų, Tate Britain, uždaroje erdvėje, kuri netrukus pagal savo paskirtį reprezentuos oficialią šalies politiką, suteikta erdvė laisvamanei meninei veiklai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Parodoje savo darbus pristato 20 Lietuvos menininkų: Aleksandras Aleksejevas, Alma Alex, Miglė Bačkovaitė, Cooltūristės, Nomeda Čiurlionytė, Lina Eidėnaitė, Liutauras Griežė, JAKA, Asta Kalpokaitė, Audrius Kazbaras, Mindaugas Komskis, Judita Kuniskytė, Aidas Nemunaitis, Olga Onaitienė, Marijus Petrušonis, Vytenis Sinkevičius, Leonas Somovas, Julijonas Urbonas, Jovita Valaitytė, Milda Vasiliauskaitė.

Lietuvos ambasadorius Vygaudas Ušackas: „Džiaugiuosi čia gyvenančių Lietuvos menininkų pirmąja bendra paroda, matau daug naujų vardų, jaunų, iniciatyvių ir kūrybingų žmonių, kurie vienijasi šiam projektui. Tikiuosi, ši paroda padės skleisti įvairiapusę ir įdomią žinią apie tai, kas esame, kuo gyvename ir ką kuriame.“

Parodos kuratorės – Agnė Narušytė ir Lina Butkutė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų