Sekmadienį Paryžiuje „Roland Garros" kortuose tęsėsi atvirosios Prancūzijos teniso pirmenybės, kurių prizų fondą sudaro 15,6 mln eurų.

Vyrų vienetų turnyrą pergale pradėjo trečiąjį reitingą turintis serbas Novakas Džokovičius, pirmajame rate 4:6, 6:3, 7:5, 6:2 įveikęs vokietį Denisą Gremelmayrą.

Vis tik daugiausia ovacijų susilaukė triskart šio turnyro nugalėtojas 31-erių metų brazilas Gustavo Kuertenas. 1997, 2000 ir 2001 metais atvirajame Prancūzijos teniso čempionate triumfavęs buvęs pasaulio teniso reitingo lyderis 3:6, 4:6, 2:6 nusileido prancūzui Paului-Henri Mathieu ir baigė tenisininko profesionalo karjerą.

Pergalę pirmajame rate iškovojo latvis Ernestas Gulbis, 6:0, 6:4, 6:4 nugalėjęs kitą vokietį Simoną Greulą.

Kituose vyrų varžybų pirmojo rato mačuose sekmadienį pergales iškovojo keturi argentiniečiai, ispanas, britas ir Ekvadoro tenisininkas:

Sebastian Decoud (Argentina) - Olivier Rochus (Belgija) 3:6, 6:4, 6:3, 6:7 (8:10), 6:1;

19-Nicolas Almagro (Ispanija) - Boris Pashanski (Serbija) 6:4, 7:5, 6:1;

Maximo Gonzalez (Argentina) - Roko Karanusič (Kroatija) 6:3, 7:5, 4:6, 3:6, 6:2;

Eduardo Schwank (Argentina) - 16-Carlos Moya (Ispanija) 7:6 (7:4), 6:2, 6:7 (1:7), 4:6, 6:3;

10-Andy Murray (D. Britanija) - Jonathan Eysseric (Prancūzija) 6:2, 1:6, 4:6, 6:0, 6:2;

Jose Acasuso (Argentina) - Dominik Hrbaty (Slovakija) 6:4, 6:2, 6:4;

Nicolas Lapentti (Ekvadoras) - 32-Janko Tipsarevič (Serbija) 6:4, 4:6, 6:1, 7:6 (9:7).

Moterų vienetų turnyrą pergalingai pradėjo penktoji pagal skirstymą Serena Williams, be didesnio vargo 6:2, 6:1 sutriuškinusi tėvynainę Ashley Harkleroad.

Susitikimas tarp italės Saros Errani ir argentinietės Giselos Dulko, kuriame italė pirmauja 4:6, 6:4, 3:1, liko nebaigtas dėl tamsos.

Kituose pirmadienio susitikimuose pergales iškovojo čekė, dvi rusės, trys prancūzės, slovakė ir Venesuelos atstovė:

Klara Zakopalova (Čekija) - 24-Virginie Razzano (Prancūzija) 4:6, 6:3, 6:2;

Jekaterina Makarova (Rusija) - Catalina Castano (Kolumbija) 7:5, 6:1;

Galina Voskobojeva (Rusija) - Youlia Fedossova (Prancūzija) 6:0, 6:7 (4:7), 6:1;

Mathilde Johansson (Prancūzija) - Camille Pin (Prancūzija) 6:4, 4:6, 6:2;

19-Alize Cornet (Prancūzija) - Julia Vakulenko (Ukraina) 7:5, 6:4;

Nathalie Dechy (Prancūzija) - Julie Ditty (JAV) 7:5, 7:6 (7:3);

28-Dominika Cibulkova (Slovakija) - Angelique Kerber (Vokietija) 6:2, 6:2;

Milagros Sequera (Venesuela) - Lilia Osterloh (JAV) 7:6 (7:5), 7:5.