Rusijoje dvi dienas vyko tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) organizuojamos 23-osios pasaulio sportinio ėjimo taurės varžybos.

Ypač sėkmingai 20 km distancijoje sekmadienį startavo Lietuvos moterų komanda, kuri su 61 baudos tašku užėmė aukštą ketvirtą vietą.

Galutinėje įskaitoje lietuves aplenkė tik planetos taurę iškovojusios Rusijos (7 tšk.) ėjikės, bei antrą ir trečią vietas užėmusios atitinkamai Portugalijos (24 tšk.) bei Ispanijos (38 tšk.) rinktinės.

Asmeninėje įskaitoje geriausiai iš lietuvių sekėsi dvyliktą vietą užėmusiai Sonatai Milušauskaitei, kuri 20 km nužingsniavo per 1 valandą 30 minučių 35 sekundes ir 9 sekundėm pagerino nuo 2002 metų Kristinai Saltanovič priklausiusį Lietuvos rekordą.

Pati K. Saltanovič (1:31:21) sekmadienį užėmė 17-ą vietą, Neringa Aidietytė (1:35:10) buvo 32-a, Brigita Virbalytė (1:36:52) užėmė 39-ą vietą, o Jurgita Meškauskienė (1:41:22) liko 60-ta tarp 98-ių sportininkių.

Pakeliui S. Milušauskaitė pagerino ir Lietuvos moterų 15 km sportinio ėjimo rekordą (1:07:07).

Tiek komandos, tiek S. Milušauskaitės individualiai užimtos vietos yra aukščiausios Lietuvos ėjikių vietos per visą pasaulio taurės varžybų istoriją.

Moterų varžybų nugalėtoja 20 km nuotolyje tapo šių varžybų rekordą pagerinusi rusė Olga Kaniskina (1:25:42), aplenkusi tėvynainę Tatjaną Sibilevą (1:26:29) nei portugalę Verą Santos (1:27:17).

Vyrų 50 km distancijoje sekmadienį Valerijus Grinko (4:18:19) buvo 55-as (startavo 101 sportininkas), o Ričardas Rekstas nebaigė nuotolio.

Nugalėtoju tapo rusas Denisas Nižegorodovas. Jis 50 km nuotolyje sugaišo 3 valandas 34 minutes 14 sekundžių ir net 1 min. 33 sek. pagerino australui Nathanui Deakesui priklausiusį pasaulio rekordą, kuris gyvavo nuo 2006 metų gruodžio 2 dienos.

Antras šioje distancijoje finišavo kitas Rusijos atletas Vladimiras Kanaikinas (3:36:55), trečias italas Alexas Schatzeras (3:37:04).