Lietuvos A lygos futbolo pirmenybių lyderiu po 6-o turo vėl tapo Panevežio „Ekranas“, pačioje lentelės viršūnėje jau buvęs po trečiojo turo.

Panevėžiečiai pirmąją poziciją susigrąžino Vilniuje 1:0 įveikę „Vėtrą“, čempionate pirmavusią du turus. Šios rungtynės turėjo ir papildomą potekstę. Juk „Vėtrai“ nuo šio sezono vadovauja buvęs ilgametis „Ekrano“ strategas Virginijus Liubšys.

Per lyderių dvikovą vienintelis įvartis įmuštas 22-ą minutę. Po „Ekrano“ saugo Andriaus Šidlausko perdavimo iš dešinio krašto į baudos aikštelę labai nesėkmingai sužaidė „Vėtros“ gynėjas Egidijus Majus - jis iš kelių metrų koja nukreipė kamuolį į savo komandos vartus. Prieš keletą metų E.Majus iš „Ekrano“ išvyko į Sankt Peterburgo „Zenit“, su kuriuo dar turi galiojantį kontraktą. Šį gynėją „Vėtra“ iš Rusijos klubo yra pasiskolinusi iki vasaros.

37-ą minutę vilniečių saugas iš Makedonijos Dejanas Milošeskis galingu baudos smūgiu sudrebino skersinį. Tai buvo realiausia „Vėtros“ proga išlyginti rezultatą. Po pertraukos sostinės komanda turėjo teritorinę persvarą, bet atakavo neišradingai.

Pergalingai debiuto rungtynės susiklostė naujajam Marijampolės „Sūduvos“ strategui Igoriui Pankratjevui. Suvalkijos komanda namie 3:1 įveikė Klaipėdos „Atlantą“, nors pirmąjį kėlinį laimėjo ir iki 67-os minutės pirmavo svečiai.

Per pastaruosius tris turus tik tašką pelnęs šalies čempionas „Kaunas“ 2:0 įveikė šiauliečius. Antrąjį rungtynių įvartį pelnė rezultatyviausias čempionato futbolininkas Mindaugas Grigalevičius. Dabar jo sąskaitoje 5 taiklūs smūgiai.

Pirmąją pergalę čempionate šventė Vilniaus „Žalgiris“, 2:0 laimėjęs Šilutėje. Beje, po šio turo žalgiriečiai vieninteliai pirmenybėse dar nėra patyrę pralaimėjimo kartėlio.

Rungtynių rezultatai

ŠILUTĖ - ŽALGIRIS 0:2 (0:0)

Įvarčiai: 0:1 Georgijus Kalaidžijevas (66), 0:2 Audrius Veikutis (86, iš 11 m baudinio).

KAUNAS - ŠIAULIAI 2:0 (0:0)

Įvarčiai: 1:0 Adrianas Mrowiecas (59), 2:0 Mindaugas Grigalevičius (87).

SŪDUVA - ATLANTAS 3:1 (0:1)

Įvarčiai: 0:1 Bojanas Mamičius (29), 1:1 Povilas Lukšys (67), 2:1 Darius Maciulevičius (73), 3:1 Bobis Božinovskis (82).

VĖTRA - EKRANAS 0:1 (0:1)

Įvartis: 0:1 Egidijus Majus („Vėtra“, 22 į savo vartus).