Olandijoje vykstančiame Europos plaukimo čempionate penktadienį 100 m nuotolį laisvuoju stiliumi Paulius Viktoravičius įveikė per 49,93 sekundės ir, pagerinęs asmeninį rekordą 0,05 sek., užėmė 15-ą vietą bei nepateko į finalą.

Iki finalinio aštuntuko lietuviui pritrūko 0,76 sekundės.

Beje, pirmajame pusfinalio plaukime likęs septintoje vietoje P. Viktoravičius tapo šios rungties pasaulio rekordo liudininku.

Distanciją įveikęs per 47,60 sekundės naujuoju pasaulio rekordininku tapo prancūzas Alainas Bernardas. Jis 0,24 sekundės pagerino ankstesnį rekordą, kurį olandas Pieteris Hoogenbandas gerino 2000 metais Seulo olimpinėse žaidynėse rugsėjo 19 dieną.

Antras šios rungties pusfinalyje liko kitas prancūzas Fabienas Gilot (48,68 sek.), trečias - švedas Stefanas Nystrandas (48,70).

Raminta Dvariškytė 200 m nuotolį krūtine pusfinalyje įveikė per 2 minutes 33,44 sekundės ir, aplenkusi vieną varžovę, užėmė penkioliktąją vietą.

Ryte vykusiose kvalifikacinėse varžybose lietuvė nuotolį nuplaukė 0.09 sek. greičiau, tačiau ir šis rezultatas butų garantavęs jai 15-ą vietą.

Iki finalinio aštuntuko R. Dvariškytei pritrūko 3,08 sekundės.

Rungties pusfinalyje greičiausiai plaukė Julija Jefimova (2:25,46), aplenkusi Mirną Jukič (2:25,79) iš Austrijos bei tėvynainę Alioną Aleksejevą (2:26,00).