Olandijoje vykstančiame Europos plaukimo čempionate sėkmingai penktadienį kvalifikacinėse varžybose startavo Raminta Dvariškytė, iškovojusi kelialapį į 200 m plaukimo krūtine pusfinalį bei pirmoji iš Lietuvos merginų įvykdžiusi olimpinį B lygio normatyvą.

Lietuvė distanciją nuplaukė per 2 minutes 33,35 sekundės ir užėmė septynioliktą vietą tarp 31-os atletės, tačiau pateko į išsvajotąjį pusfinalį, nes tarp šešiolikos pajėgiausių rungties dalyvių buvo trys Rusijos plaukikės, o pagal varžybų reglamentą pusfinalyje ir finale gali varžytis ne daugiau, kaip dvi vienos šalies atstovės.

Greičiausiai kvalifikacinėse varžybose 200 m krūtine plaukė rusės Aliona Aleksejeva (2:27,12) ir Julija Jefimova (2:28,06) bei britė Kirsty Balfur (2:28,07).

Kvalifikacinių varžybų barjerą įveikė ir Paulius Viktoravičius. Lietuvis 100 m laisvuoju stiliumi nuplaukė per 49,98 sekundės ir užėmė 19-ą vietą tarp 72-jų atletų, o į pusfinalį pateko su keturioliktu rezultatu.

39-as šios rungties kvalifikacinėse varžybose finišavo Saulius Binevičius (50,81 sek.), 41-as - Rolandas Gimbutis (50,91 sek.). Visi trys šie plaukikai įvykdė olimpinį B lygio normatyvą.

Ketvirtas šioje rungtyje startavęs lietuvis Mindaugas Sakalauskas distancijoje sugaišo 51,31 sekundės ir liko 53-as.

Greičiausias rytinėse varžybose buvo prancūzas Fabienas Gilotas (48,51 sek.), aplenkęs tėvynainį Alainą Bernardą (48,70) ir švedą Stefaną Nystrandą (48,88).