Kaip ir buvo spėjama dar sezono pradžioje, Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkai tapo SEB Baltijos krepšinio lygos (BBL) „Iššūkio taurės“ turnyro nugalėtojais. Lietuviai varžybų finale 81:68 (22:19, 18:11, 17:20, 24:18) nugalėjo Rygos „VEF Riga“ komandą.

Pasutinį kartą „Nevėžio“ klubas iškovojo čempionų titulą 2002 metais, kai laimėjo Lietuvos krepšinio A lygos pirmenybes ir pelnė teisę žaisti LKL.

Beje, vieną pajėgiausių „Iššūkio taurės“ turnyro komandų Rygos VEF kėdainiškiai nugalėjo trečiąjį kartą šį sezoną.

Rungtynės prasidėjo įtemptai ir nervingai, bet antrojo kėlinuko pradžioje P.Butkevičiaus ir P.Šakinio inicijuotas spurtas 12:0 leido kėdainiškiams pirmą sykį įgyti dviženklį pranašumą 34:20. Tačiau latviai nenuleido rankų ir netrukus sumažino atsilikimą iki 6 taškų (30:36), o ilsėtis ekipos išėjo „Nevėžiui“ pirmaujant 40:30.

Trečiajame kėlinuke po G.Leonavičiaus tritaškio lietuvių persvara šoktelėjo iki 15 taškų (47:32), bet daug klaidų ir netaiklūs metimai leido latviams pelnyti 7 taškus be atsako ir grąžinti intrigą (39:47). Dar labiau emocijos kaito ketvirtajame kėlinuke, kai „Nevėžis“ prarado kamuolį, o R.Zakis atliko dėjimą su pražanga ir sumažino deficitą iki 4 taškų (55:59).

Tada darbo ėmėsi B.Veikalas. Jis pataikė du tritaškius ir dvitaškį bei grąžino lietuviams dviženklį pranašumą (67:55).

Į lemiamą spurtą VEF ekipą pradėjo vesti ilgai tylėjęs komandos lyderis M.Shelekto. Jis pelnė 7 taškus iš eilės ir likus žaisti pusantros minutės sumažino deficitą iki 6 taškų (68:74).

Vis dėlto susitikimo pabaigoje baudos metimus šaltakraujiškai realizavo G.Leonavičius bei B.Veikalas, o latviams nepadėjo ir minutės pertraukėlė - jie turėjo pripažinti „Nevėžio“ pergalę rezultatu .

„Nevėžis“: B.Veikalas 21 (5 atk.kam., 4 rez.perd.), G.Leonavičius 14 (6 atk.kam., 3 blk.), Ž.Stankus 13, P.Butkevičius 10 (8 atk.kam.), M.Sakalauskas 7 (5 atk.kam.), P.Šakinis 6 (5 atk.kam.), A.Viskontas (5 rez.perd.) ir V.Vasylius (4 atk.kam., 3 rez.perd.) - po 5.

VEF: M.Gulbis 19, R.Zakis 14 (9 atk.kam.), M.Shelekto 13, E.Jeromanovs 8 (6 atk.kam.).