REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

A. Matulevičius lieka poste

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininką Algimantą Matulevičių mėginta atleisti iš pareigų ypatingos skubos tvarka. Tačiau A. Matulevičius kol kas lieka vadovauti NSGK.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip praneša Alfa.lt, trečiadienį už A. Matulevičiaus atleidimą balsavo 48 Seimo nariai, prieš buvo 37, 9 susilaikė.

REKLAMA

Taikyti ypatingos skubos tvarką svarstant šį klausimą pasiūlė Seimo pirmininkas, Pilietinės demokratijos partijos (PDP) lyderis Viktoras Muntianas. Tai sukėlė kai kurių parlamentarų pasipiktinimą.

„Neaiški Seimo pirmininko pozicija, savo frakcijos narį jis siūlo atleisti ypatingos skubos tvarka“, – stebėjosi ir liberaldemokratas Petras Gražulis.

Anot Alfa.lt, liberalas Eligijus Masiulis siūlė atsistatydinimo pareiškimą rašyti ir pačiam V. Muntianui. Anot liberalo, akivaizdu, kad Seimas „de facto“ neturi pirmininko.

REKLAMA
REKLAMA

Parlamentas prieš tai net nesvarstė konservatoriaus Andriaus Kubiliaus parengto rezoliucijos projekto, kuriuo raginta nepritarti A. Matulevičiaus atsistatydinimui. A. Kubiliaus įregistruotame Seimo rezoliucijos projekte siūlyta parlamentui įvertinti premjero Gedimino Kirkilo „elgesį persekiojant Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininką, kaip ypač pavojingą precedentą, galintį turėti žalingų ilgalaikių pasekmių parlamentinei vykdomosios valdžios, o ypač saugumo ir kariuomenės institucijų priežiūros ir kontrolės sistemai“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Primename, jog antradienį NSGK pirmininkas pilietininkas Algimantas Matulevičius pareiškė, kad pasitraukia iš posto.

Ta proga surengtoje spaudos konferencijoje A. Matulevičius kritikavo dabartinę Vyriausybę ir premjerą Gediminą Kirkilą. Politikas piktinosi, kad nepadaryta jokių išvadų iš jo vadovaujamo komiteto atlikto Valstybės saugumo departamento (VSD) veiklos tyrimo.

„Pasirinkimas toks: arba užsisiūk burną ir sėdėk, arba reikia trauktis“, - atsistatydinimo motyvus aiškino A.Matulevičius, teigęs, esą prieš jį naudojami spaudimo ir šmeižimo metodai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų