Trečiąją nesėkmę dvyliktose ULEB Eurolygos vyrų krepšinio turnyro rungtynėse patyrė aštuonių ekipų B grupės lyderis Vilniaus "Lietuvos rytas", trečiadienį svečiuose 84:90 (24:20, 22:26, 21:16, 17:28) nusileidęs aštuntąją pergalę iškovojusiai ir ketvirtojoje pozicijoje likusiai Stambulo "Efes Pilsen" (Turkija) ekipai ir nutraukęs savo penkių iš eilės pergalių seriją.

Pirmojo rato susitikimą Vilniuje 77:70 laimėję Stambulo krepšininkai yra vieninteliai turnyre nugalėję Lietuvos vicečempionus abu kartus.

Rezultatyviausiai svečių gretose žaidė Marijonas Petravičius ir Hollis Price`as, pelnę atitinkamai 22 ir 19 taškų.

10 taškų į aikštelės šeimininkų krepšį įmetė Matthew Nielsenas, 9 - Artūras Jomantas, po 7 - Mindaugas Lukauskis ir Chuckas Eidsonas, 6 - Kenanas Bajramovičius ir 4 - J.P. Batista.

Nugalėtojų komandoje sėkmingiausiai rungtyniavo Jamesas Pennas (21 tšk.), Andre Hutsonas (20 tšk.) ir Drew Nicholas (16 taškų).

Pirmuosius keturis susitikimo taškus pelnė vilniečiai, tačiau jau ketvirtąją kėlinuko minutę aikštelės šeimininkai pirmavo penkiais taškais - 11:6.

Per pusantros minutės sugebėję išlyginti rezultatą (13:13) "Lietuvos ryto" krepšininkai sėkmingiau sužaidė ketvirčio pabaigą ir laimėjo jį 24:20.

Antrąjį kėlinuką spurtu 10:2 pradėję "Efes Pilsen" žaidėjai, penktąją minutę jau pirmavo šešiais taškais - 35:29. Tačiau svečiai tuoj pat pelnė šešis taškus be atsako ir rezultatas lygus - 35:35.

Iki didžiosios pertraukos šešis kartus keitėsi pirmaujanti komanda, tačiau pirmoji rungtynių pusė baigėsi lygiosiomis 46:46.

Trečiasis kėlinukas vyko pagal pirmojo scenarijų: vilniečiai įgijo keturių taškų persvarą (52:48), tačiau po kiek laiko šeimininkai perėmė iniciatyvą ir išlygino rezultatą (52:52, 54:54), o kėlinio pabaigą tiksliau sužaidę "Lietuvos ryto" krepšininkai prieš lemiamą ketvirtį įgijo penkių taškų persvarą - 67:62.

Jau trečiąją ketvirtojo kėlinuko minutę šeimininkai persvėrė rezultatą savo naudai - 71:70. Tiesa, šeštoje minutėje "Lietuvos rytas" dar kartą buvo išsiveržęs į priekį (75:73), tačiau po penkių iš eilės šeimininkų taškų Stambulo klubas vėl pirmavo (78:75).

Likus kiek daugiau nei dviem minutėms iki susitikimo pabaigos vilniečiams pavyko išlyginti rezultatą (80:80), bet šešiais sausais taškais atsako "Efes Pilsen" krepšininkai ir, likus 26 sekundėm, jų persvarą išauga iki 86:80.

Visi paskutiniai "Lietuvos ryto" žaidėjų bandymai buvo kiek skuboti, o aikštelės šeimininkai taikliai metė baudų metimus ir šventė pergalę 90:84.

Trečiadienio ULEB Eurolygos rungtynių Stambule statistika:

"Efes Pilsen"        -        "Lietuvos rytas"          90:84
(20:24, 26:22, 16:21, 28:17)
komandų taiklumas:
2 tšk.      28/45 (62 proc.)  22/39 (56 proc.)
3 tšk.       7/17 (41)         5/17 (29)
baudos      13/21 (62)        25/34 (74)
atkovoti kamuoliai  32        31
perimti kamuoliai    4         5
klaidos              9         5
rezult. perdavimai  11        12
blokuoti metimai     6         1

Tryliktąsias ULEB Eurolygos turnyro B grupės rungtynes Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkai sausio 23 dieną žais namuose su Malagos "Unicaja" (Ispanija) komanda. Pirmojo rato susitikimą svečiuose vilniečiai pralaimėjo 69:71.