REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo Etikos ir procedūrų komisija veikiausiai turės dirbti be konservatorių - nepatvirtinus Kęstučio Čilinsko komisijos pirmininku Tėvynės sąjunga (TS)nebesiūlo naujo kandidato ir svarsto galimybę atšaukti kitą narį - Antaną Matulą.

REKLAMA
REKLAMA

Ketvirtadienį vykusio Seimo posėdžio metu Seimo pirmininko pirmasis pavaduotojas Česlovas Juršėnas parlamentarams pasiūlė tvirtinti komisiją iš 11 narių, nes konservatoriai neteikia naujo kandidato.

REKLAMA

Posėdžiui pirmininkavusiam Seimo vicepirmininkui Gintarui Steponavičiui pasidomėjus, ar tikrai TS nutarė atsisakyti jai priklausančios kėdės komisijoje, partijos pirmininko pavaduotoja Rasa Juknevičienė pareiškė, jog "padorūs žmonės siūlyti kandidato į šią komisiją negali".

"Šitoje situacijoje, kuri susiklostė, padorūs žmonės į šią Etikos ir procedūrų komisiją siūlyti savo kandidatų negali. Todėl susiklosčius tokiai padėčiai, Seimui toliau save diskredituojant, Tėvynės sąjunga iš tikrųjų nesiūlo kito kandidato ir yra priėmusi sprendimą apskritai nedalyvauti komisijos darbe, jeigu ji išliks sudaryta tokiu pat principu, kaip yra iki šiol", - posėdyje kalbėjo parlamentarė.

REKLAMA
REKLAMA

Vėliau konservatorė BNS patikslino, kad sprendimą apskritai nedalyvauti komisijos veikloje TS dar nėra priėmusi, bet ketina apie tai diskutuoti kitą savaitę.

Lapkričio 14-ąją naujos sudėties Etikos ir procedūrų komisija neišrinko konservatorių frakcijai priklausančio K.Čilinsko pirmininku, nors dar išvakarėse opozicinės frakcijos sutarė, kad etikos sargams vadovauti turėtų neseniai Seimo nario priesaiką davęs parlamentaras.

Nepavykus tapti komisijos vadovu K.Čilinskas pasitraukė ir iš jos narių. Šiuo metu komisija yra likusi be pirmininko - vadovo pareigas laikinai eina vicepirmininkas socialdemokratas Jonas Juozapaitis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naujos sudėties Etikos komisiją seimūnai patvirtino lapkričio 8-ąją.

Naujojoje komisijoje dirba socialliberalė Nijolė Steiblienė, konservatorius A.Matulas, liberalcentristas Saulius Lapėnas, liberaldemokratas Remigijus Ačas, socialdemokratai J.Juozapaitis ir Algimantas Salamakinas, Valstiečių liaudininkų ir pilietinės demokratijos frakcijos atstovai Skirmantas Pabedinskas ir Aldona Staponkienė, liberalė Dalia Teišerskytė ir darbiečiai Manfredas Žymantas bei Zita Žvikeinė.

Senoji Etikos ir procedūrų komisija subyrėjo po nepavykusio bandymo atstatydinti jos vadovę darbietę R.Kšanienę, netekusią komisijos narių pasitikėjimo už dalyvavimą skandalą sukėlusioje finansiniais nusikaltimais įtariamo "darbiečio" Viktoro Uspaskicho spaudos konferencijoje Maskvoje.

REKLAMA

Balsuojant Seime pritrūko balsų jai nušalinti, tačiau daugelis komisijos narių atsisakė su ja toliau dirbti.

Etikos ir procedūrų komisija sudaro 12 narių, kurie į ją skiriami proporcinio atstovavimo principu - tai yra joje atstovaujama kiekvienai parlamentinei frakcijai.

Tačiau kai kurie tiek ankstesnės, tiek dabartinės komisijos nariai kalba, jog etikos sargų komanda neturėtų būti formuojama remiantis priklausomybe partijai. Jie skatina grįžti prie ankstesnės tvarkos, kai kiekvienas Etikos komisijos kandidatas turėdavo surinkti 15-kos jį remiančių parlamentarų parašus ir tuomet jį jau galėjo tvirtinti visas Seimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų