Europos jaunių (iki 18 metų) čempionato mažajame finale Lietuvos rinktinė po atkaklios kovos rezultatu 72:74 (14:14, 20:18 23:21, 15:21) nusileido kaimynams latviams ir užėmė ketvirtąją vietą.

Rungtynes abi ekipos pradėjo gana nervingai, ir dauguma metimų nepasiekė tikslo. Sužaidus tris pirmąsias rungtynių minutes, rezultatas buvo 6:2 lietuvių naudai. Vėliau latviai sugebėjo pasivyti mūsiškius ir iki pat kėlinuko pabaigos virė apylygė kova. Pasibaigus kėlinukui švieslentė rodė 14:14.

Antrojo kėlinuko pradžioje latvių krepšininkai išsiveržė keliais taškais į priekį (14:19), tačiau Lietuvos jauniai sugebėjo minimalia persvara išsiveržti į priekį (22:21), po ko sekė mini latvių spurtas ir likus žaisti keturias minutes rezultatas buvo 24:30 latvių naudai. Darnaus puolimo dėka lietuviai pasivijo priešininkus (30:30), ir per likusias antrojo kėlinuko minutes aikštelėje virė lygi kova ir ilsėtis abi ekipos išėjo esant lygiam rezultatui 34:34.

Trečiąjį kėlinuką aktyviau pradėjo Lietuvos krepšininkai, ir sužaidus kiek daugiau nei dvi minutes mūsiškiai išsiveržė į priekį penkiais taškais (41:36), tačiau priešininkai greitai sumažino skirtumą iki vieno taško. Per likusį kėlinuko laiką lietuviai vėl sugebėjo šiek tiek atitrūkti nuo latvių ir prieš lemiamą ketvirtį rezultatas buvo 57:53 lietuvių naudai.

Paskutinį kėlinuką vėl sėkmingiau pradėjo Lietuvos jauniai – jau pirmos atakos metu padidinę atotrūkį iki šešių taškų. Sužaidus keturias minutes skirtumas jau devyni taškai (65:56), tačiau kaimynai net nemanė iškelti baltų vėliavų – likus žaisti tris minutes rezultatas jau lygus (67:67). Per likusį laiką tiek viena, tiek kita ekipa buvo išsiveržusios į priekį, tačiau savo persvaros išlaikyti nesugebėjo – likus žaisti 49 sekundes rezultatas vėl lygus 70:70. Likus žaisti 18 sekundžių latviai išsiveržė į priekį, tačiau Žygimantas Janavičius likus žaisti devynioms sekundėms išlygino rezultatą (72:72). Vis dėlto lemiamas buvo Latvijos krepšininkų žodis – paskutinę mačo sekundę lemiamą metimą pataikė Janis Strelnieks ir kaimynai šventė pergalę - 74:72.

Lietuva: D.Motiejūnas 22 (10 atk. kam.), V.Čepukaitis 17 (13 atk. kam.), V.Lipkevičius 10, Š.Vasiliauskas 9, A.Juškevičius 6, Ž.Janavičius 4, S.Buterlevičius 2, M.Kuzminskas 2.

Latvija: L.Mizis ir D.Bertans po 14, J.Kaufmanis 11, J.Strelnieks ir L.Blaus po 10, О.Virsis 7, M.Sokolovs 4, A.Vilcins ir R.Mednis po 2.